PLACE Bib FirstName LastName Sex AGE City State CLASS DIV DIVPLACE TIME
1 283 Kailyn Winter F 12 Soquel CA GROMPRONE F1-12 1 00:33:28
2 247 Phoenix Sanchez M 12 Tahoe Vista CA GROMSUP M1-12 1 00:34:03
3 209 Delila Quinn F 11 Homewood CA GROMSUP F1-12 2 00:34:31
4 72 Gael Decleve M 47 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 1 00:35:35
5 120 Gavin Mencinsky M 11 Carlsbad CA GROMSUP M1-12 2 00:35:49
6 185 Aj Menna M 12 Santa Cruz CA GROMPRONE M1-12 3 00:36:05
7 151 Burke Hammond M 11 Vista CA GROMSUP M1-12 4 00:36:23
8 187 Belah Ellis F 12 Hermosa Beach CA GROMSUP F1-12 3 00:36:32
9 285 Zoe Carter F 12 Tahoe Vista CA GROMSUP F1-12 4 00:36:45
10 214 Matix Springer M 11 Malibu CA GROMSUP M1-12 5 00:37:41
11 233 Daniel Boccia M 32 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 2 00:37:48
12 275 Trevor Valois M 11 Tahoe City CA GROMSUP M1-12 6 00:38:02
13 293 Noah Wagner-Jauregg M 11 Capitola CA GROMPRONE M1-12 7 00:39:17
14 152 Chris Hammond M 45 Vista CA 14' SUP M18-49 3 00:39:59
15 276 Cameron Valois M 15 Tahoe City CA 14' SUP M13-17 1 00:40:40
16 248 Mathew Rogan M 12 Santa Cruz CA GROMPRONE M1-12 8 00:41:11
17 348 Teddy Borja M 41 Morro Bay CA SUP SURFBOARD M18-49 4 00:41:12
18 205 Christy Davis M 62 Moss Beach CA LONGBOARD M50-99 1 00:41:59
19 78 Sawyer Claussen M 12 La Selva Beach CA GROMPRONE M1-12 9 00:42:00
20 286 Tenaya Winter F 10 Soquel CA GROMPRONE F1-12 5 00:42:05
21 86 Olivia Lusby F 10 Redondo Beach CA GROMPRONE F1-12 6 00:42:38
22 87 Gavin Lusby M 8 Redondo Beach CA GROMPRONE M1-12 10 00:42:38
23 94 Liam McCallion M 11 Brentwood CA GROMPRONE M1-12 11 00:42:43
24 278 John Manning M 47 Santa Cruz CA LONGBOARD M18-49 5 00:42:49
25 341 Casey Bishop M 19 Tracy CA SUP SURFBOARD M18-49 6 00:42:55
26 121 Trevor Mencinsky M 8 Carlsbad CA GROMSUP M1-12 12 00:43:18
27 148 Mark Thompson M 52 Folsom CA 14' SUP M50-99 2 00:44:35
28 291 Russ Oleyer M 50 Capitola CA 14' SUP M50-99 3 00:45:04
29 347 Nick Grassle M 11 Santa Cruz CA GROMPRONE M1-12 13 00:45:26
30 71 Robert Demarco M 48 Salinas CA 12'6 SUP M18-49 7 00:45:41
31 296 John Farrell M 59 Santa Cruz CA 12'6 SUP M50-99 4 00:45:56
32 75 Kyle McCann M 23 Tiburon CA 12'6 SUP M18-49 8 00:46:02
33 111 Bryan Robinson M 59 Santa Cruz CA 14' SUP M50-99 5 00:46:05
34 172 Mike Brown M 57 Santa Barbara CA 12'6 SUP M50-99 6 00:46:23
35 17 Alfredo Hernandez M 41 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 9 00:46:38
36 351 Clyde Curley M 40 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 10 00:46:45
37 215 Jeff Giannone M 57 Redwood City CA SUP SURFBOARD M50-99 7 00:47:08
38 117 Joey Silveira M 40 Pacific Grove CA SUP SURFBOARD M18-49 11 00:47:20
39 222 Jason Kort M 39 Lodi CA 14' SUP M18-49 12 00:47:29
40 273 Lucas Valois M 13 Tahoe City CA JR12'6SUP M13-17 2 00:47:39
41 287 Sabine Dukes F 48 Santa Cruz CA 14' SUP F18-49 1 00:47:59
42 93 Bruce Ahlbom M 62 Sausalito CA 12'6 SUP M50-99 8 00:48:07
43 157 Tasha Hammer F 42 Manteca CA SUP SURFBOARD F18-49 2 00:48:13
44 114 Joe McGovern M 40 Walnut Crrek CA 12'6 SUP M18-49 13 00:48:33
45 130 Mireille Horton F 46 Soquel CA SUP SURFBOARD F18-49 3 00:48:54
46 197 Steve Lamoreaux M 48 Carson City NE 14' SUP M18-49 14 00:49:05
47 42 Kevin McLarney M 54 San Jose CA 14' SUP M50-99 9 00:49:11
48 144 Don O'regan M 61 Soquel CA 12'6 SUP M50-99 10 00:49:28
49 300 Spencer Bishop M 16 Tracy CA LONGBOARD M13-17 3 00:49:39
50 210 Sage Quinn F 14 Homewood CA JR12'6SUP F13-17 1 00:49:49
51 63 Matt Fidiam M 58 Campbell CA 14' SUP M50-99 11 00:49:53
52 231 Tom Sher M 66 Greenbrae CA 12'6 SUP M50-99 12 00:50:22
53 346 Jeffrey Hankin M 45 Santa Cruz CA 12'6 SUP M18-49 15 00:50:30
54 27 Melissa Stevens M 6 Santa Cruz CA GROMSUP M1-12 14 00:50:36
55 226 Adam Bartlett M 9 Santa Cruz CA GROMPRONE M1-12 15 00:50:38
56 238 Colin McGuire M 41 Santa Cruz 14' SUP M18-49 16 00:51:12
57 38 Colin Thompson M 12 Castro Valey CA GROMPRONE M1-12 16 00:51:14
58 345 Ashley Kern F 28 Aptos CA LONGBOARD F18-49 4 00:51:41
59 280 Kai Claydon M 10 Lahaina HI GROMSUP M1-12 17 00:51:56
60 175 Noah Nagel M 14 Santa Cruz CA JR12'6PRONE M13-17 4 00:52:06
61 199 Stacy Hopkins F 53 Los Gatos CA 12'6 SUP F50-99 1 00:52:58
62 109 Connor Dilloughery M 14 Santa Cruz CA JR12'6PRONE M13-17 5 00:53:10
63 294 Eva Gomez F 10 Santa Cruz CA GROMSUP F1-12 7 00:53:16
64 178 Lisa Tripp F 52 Soquel CA SPRINT F50-99 2 00:53:18
65 69 Craig Adams M 47 Redwood City CA SUP SURFBOARD M18-49 17 00:53:23
66 102 Patrick Fullan M 66 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 13 00:53:52
67 228 Faith Bartlett F 9 Santa Cruz CA GROMPRONE F1-12 8 00:53:55
68 340 Morgan Bishop M 23 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 18 00:53:58
70 184 Ally Menna F 16 Santa Cruz CA JR12'6SUP F13-17 2 00:54:02
69 227 Max Yanowsky M 13 Santa Cruz CA JR12'6PRONE M13-17 6 00:54:02
71 103 Tate McCallister M 38 Carpinteria CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 19 00:54:10
72 349 Kevin Flowers M 50 Santa Cruz CA 14' SUP M50-99 14 00:55:15
73 192 Karen Van Putten F 45 Felton CA 12'6 SUP F18-49 5 00:55:19
74 57 James Affinito M 43 Pacific Grove CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 20 00:55:25
75 282 Kathy Train F 55 Santa Cruz CA 12'6 SUP F50-99 3 00:55:26
76 15 Eva Claussen F 10 Santa Cruz CA GROMPRONE F1-12 9 00:55:42
77 18 Michelle Hernandez F 38 Santa Cruz CA 12'6 SUP F18-49 6 00:55:57
78 339 Paul Futch M 62 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M50-99 15 00:55:59
79 182 Justin Cowen M 13 Santa Cruz CA JR12'6PRONE M13-17 7 00:56:07
80 289 Max McKee M 11 Mendocino CA GROMPRONE M1-12 18 00:56:29
81 290 James Downing M 55 Aptos CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 16 00:56:49
82 40 Philip Chowaniec M 26 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M18-49 21 00:57:04
83 223 Vincent Grosso M 27 Capitola CA 14' PADDLEBOARD M18-49 22 00:57:25
84 243 Shelley Flock F 48 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD F18-49 7 00:57:35
85 338 Cindy Futch F 61 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD F50-99 4 00:57:46
86 79 Anne Barnitt F 40 Redwood City CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 8 00:57:58
88 170 Drew Bryson M 10 Scotts Valley CA GROMPRONE M1-12 19 00:58:09
87 295 Sharon Paley F 58 Los Gatos CA 12'6 SUP F50-99 5 00:58:09
89 22 Jonah Susskind M 9 Santa Cruz CA GROMSUP M1-12 20 00:58:12
90 169 Nick Bryson M 41 Scotts Valley CA LONGBOARD M18-49 23 00:58:15
91 105 Jeffrey Tooker M 46 Auburn CA 12'6 SUP M18-49 24 00:58:17
92 134 Sae Ackerstein F 10 Santa Cruz CA GROMPRONE F1-12 10 00:58:23
93 138 Zoe Ann Watson F 9 Santa Cruz CA GROMPRONE F1-12 11 00:58:23
94 274 Liz Smith F 53 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD F50-99 6 00:58:37
95 136 Ryan Brown M 44 Gilroy CA 14' PADDLEBOARD M18-49 25 00:58:38
96 12 Eddy Connor M 65 Santa Cruz CA 14' SUP M50-99 17 00:58:52
97 135 Mike Watson M 53 Santa Cruz CA LONGBOARD M50-99 18 00:58:57
98 55 Jessica Neafsey F 36 Carmel CA 12'6 SUP F18-49 9 00:59:00
99 41 Curt Konrad M 38 Pacific Grove CA 12'6 SUP M18-49 26 00:59:19
100 60 Paul Thatcher M 55 Capitola CA 14' PADDLEBOARD M50-99 19 00:59:36
101 58 Tamara Trujillo F 16 Grand Prairie TE JR12'6PRONE F13-17 3 01:00:12
102 142 Sierra Brumett Saunde F 13 Capitola CA JR12'6PRONE F13-17 4 01:00:12
103 171 Dan Bryson M 38 Del Mar CA 14' PADDLEBOARD M18-49 27 01:00:24
104 141 Malea Jordan F 16 Soquel CA JR12'6PRONE F13-17 5 01:00:56
105 203 Ron Barker M 37 Gilroy CA 12'6 SUP M18-49 28 01:01:16
106 31 Alice Hollister F 50 Redding CA SUP SURFBOARD F50-99 7 01:01:30
107 162 Phil Segal M 69 Tahoe City CA 14' PADDLEBOARD M50-99 20 01:01:54
108 281 Earlene Alexiou F 50 Santa Cruz CA 12'6 SUP F50-99 8 01:01:54
109 350 Judy Alinsangan F 55 Los Gatos CA SUP SURFBOARD F50-99 9 01:02:04
110 37 Charles Hansen M 67 Merced CA SUP SURFBOARD M50-99 21 01:02:10
111 53 Laura Kemble F 12 Ventura CA GROMPRONE F1-12 12 01:02:47
112 189 Dustin Sharp M 27 Scotts Valley CA 14' PADDLEBOARD M18-49 29 01:03:03
113 299 Rick Bishop M 54 Tracy CA 14' PADDLEBOARD M50-99 22 01:03:38
114 174 Maya Colehower F 13 Capitola CA JR12'6SUP F13-17 6 01:03:54
115 190 Joanna Losito F 55 Los Altos CA LONGBOARD F50-99 10 01:04:00
116 153 Patrick Sullivan M 33 Los Altos CA SUP SURFBOARD M18-49 30 01:05:00
117 357 Phil Rockey M 68 Santa Cruz CA 12'6 SUP M50-99 23 01:05:23
118 149 Tanner Trowbridge M 8 Soquel CA GROMSUP M1-12 21 01:05:25
119 166 Rochelle King F 36 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 10 01:05:51
120 288 Liz Newkirk F 43 Mendocino CA 12'6 SUP F18-49 11 01:06:37
121 59 Addy Trujillo M 14 Grand Prairie TE JR12'6PRONE M13-17 8 01:06:54
122 284 Stephanie Schaeffer F 48 Soquel CA 12'6 SUP F18-49 12 01:07:17
123 126 Traci Hart F 48 Aptos CA 12'6 SUP F18-49 13 01:07:33
124 191 Lily Van Putten F 10 Felton CA GROMPRONE F1-12 13 01:09:18
125 43 Jade Hays F 11 Santa Cruz CA GROMPRONE F1-12 14 01:09:41
126 113 Sean Horton M 45 Soquel CA 12'6 SUP M18-49 31 01:09:44
127 336 Hector Osuna M 41 Puerto Rico LONGBOARD M18-49 32 01:09:47
128 150 Joshua Trowbridge M 39 Soquel CA LONGBOARD M18-49 33 01:10:16
129 292 Jay Bowyer M 67 Soquel CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 24 01:11:28
130 30 Ryan Bertrand M 43 CA 14' SUP M18-49 34 01:11:50
131 83 Henry Vare M 6 Belvedere CA GROMSUP M1-12 22 01:12:53
132 62 Michael Vare M 47 Belvedere CA SUP SURFBOARD M18-49 35 01:12:54
133 173 Jimmy Baird M 48 Scotts Valley CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 36 01:13:06
134 344 Michelle Craig F 42 Gilroy CA 12'6 SUP F18-49 14 01:18:47
135 20 Marc Susskind M 49 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M18-49 37 01:18:57
136 56 Chris Thomas M 58 Capitola CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 25 01:22:57
137 186 Patrick Sharp M 58 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 26 01:23:48
138 188 Paitra Houts F 31 Sunnyvale CA 14' PADDLEBOARD F18-49 15 01:23:49
139 342 Amy Craig F 9 Gilroy CA GROMSUP F1-12 15 01:31:11
140 337 Sara Aubery F 30 Puerto Rico LONGBOARD F18-49 16 01:32:57
141 343 Mark Craig M 47 Gilroy CA 14' SUP M18-49 38 01:41:11