42nd Annual Rough Water Swim
SANTA CRUZ, CALIFORNIA 8/1/2015


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

Rough Water

BOYS AGE GROUP B0108 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 312 Beckett Owen 8 216 39:16.45
Rough Water

GIRLS AGE GROUP G0910 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 274 Eva Gomez 10 551 34:25.15
Rough Water

GIRLS AGE GROUP G1112 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 49 Ella Mazurek 11 CAB 176 22:32.55
2 108 Belene Sakurai-Rodr 11 SLUG 242 25:28.70
3 125 Sean McCallum 11 SLUG 180 26:02.25
4 248 Sophia Rascon 12 SLUG 232 32:41.10
5 253 Midori Lewis 11 SRVL 159 32:46.75
6 256 Isabel Augustine 12 AAA 10 33:05.70
Rough Water

BOYS AGE GROUP B1112 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 112 Lachlan Nagel 12 SLUG 199 25:36.55
2 232 Nick Marini 12 SLUG 172 31:49.35
3 241 Michael Scott 12 SLUG 251 32:26.15
4 243 David Culver 11 SLUG 65 32:28.55
Rough Water

GIRLS AGE GROUP G1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 48 Grace Bockman 14 CAB 32 22:31.90
2 56 Hana Lip 13 OSC 163 22:53.95
3 63 Hannah Presley 14 CARS 226 23:29.00
4 156 Haylee Johnson 13 CARS 138 27:23.60
5 160 Leandra Blake 13 CARS 30 27:31.45
6 218 Nanami Duncan 13 CARS 77 30:37.85
7 313 Emilia Cuevas 13 63 39:17.25
Rough Water

BOYS AGE GROUP B1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 47 Seth McCallum 14 SLUG 181 22:30.60
2 77 Benjamin Zovickian 14 554 24:25.15
3 209 Sam Culver 14 SLUG 66 29:30.15
Rough Water

GIRLS AGE GROUP G1516 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Abbigale Berry 15 GATO 26 19:24.75
2 34 Kathryn Bockman 16 CAB 33 21:38.75
3 71 America Brena 16 CARS 38 23:56.80
4 72 Camryn Aten 15 CARS 8 23:57.80
5 98 Anna-Marie Scott 15 SLUG 250 25:17.70
6 158 Sarah Sever 15 CARS 255 27:27.75
7 164 Maddie Do 16 PASA 74 27:43.30
Rough Water

BOYS AGE GROUP B1516 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 12 Brett Kolb 15 CARS 147 20:01.25
2 18 Noah Nagel 15 SLUG 200 20:22.55
3 22 Noah Zovickian 16 FOG 412 20:48.45
4 96 Robbie Daugherty 15 CARS 70 25:15.25
5 110 William Augustine 16 AAA 12 25:30.35
Rough Water

BOYS AGE GROUP B1718 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 11 Koji Kusumi 17 GATO 149 20:00.80
Rough Water

GIRLS AGE GROUP G19+ ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Natalie Malicki 20 569 20:08.75
2 68 Kameron Is Isaacs 21 UN 131 23:49.85
3 246 Nicole Meyer 23 SRVL 192 32:34.75
Rough Water

BOYS AGE GROUP B19+ ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Miguel Mattox 19 NBA 567 19:03.05
2 67 Nolan Mattox 24 568 23:49.00
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 9 Allison Arnold 23 TOC 6 19:41.55
2 27 Christine Olson 24 TOC 213 21:00.05
3 52 Sarah Kletzer 22 CRUZ 145 22:44.85
4 147 Mary Stone 18 CRUZ 270 27:05.65
5 170 Robyn Levinson 22 MAM 157 28:02.15
6 244 Julie Hamilton 23 CRUZ 106 32:33.80
7 328 Lauren Collins 20 524 44:50.90
Rough Water

MALE AGE GROUP M1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 310 Sean Collins 24 528 39:11.35
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Penelope Yamauchi 25 SRM 407 20:06.35
2 65 Elizabeth Miller 28 527 23:40.90
3 114 Elaina Luke 25 CRUZ 167 25:36.95
Rough Water

MALE AGE GROUP M2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 16 Yutaro Sano 27 CRUZ 508 20:16.85
2 26 Matthew Talmadge 25 TOC 276 20:54.20
3 37 Matthew McLean 25 UC38 185 21:51.95
4 142 Andrew O'Mahony 29 SRVM 214 26:52.90
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 53 Sarah Chinn 31 MAM 55 22:46.75
2 123 Meredith West 30 SMM 294 25:58.75
3 126 Jennifer Frost 34 CALM 95 26:03.30
4 128 Beth Jay 34 DC 135 26:13.20
5 130 Ellie Adelman 30 TEME 1 26:16.45
6 153 Monica Carney 33 CRUZ 510 27:20.15
7 173 Caroline Sorenson 33 MAM 260 28:10.70
8 216 Julie Hardt 33 112 30:23.70
9 314 Villa Velia 34 TEME 543 39:42.45
Rough Water

MALE AGE GROUP M3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 81 Jay Purcell 32 TEME 228 24:31.10
2 184 Tiago Barros 33 CALM 16 28:34.30
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 17 Tesla Profumo 38 CRUZ 227 20:20.65
2 59 Michelle Rowe 38 TVM 238 23:21.95
3 75 Sarah Groskopf 35 TVM 101 24:15.15
4 93 Lucinda Navabpour 39 CRUZ 203 24:54.00
5 111 Tia Shimada 36 TEME 256 25:32.95
6 136 Veronica Flanagan 38 CRUZ 89 26:24.90
7 157 Claudia Bicho 35 DC 28 27:26.75
8 247 Anne Schonauer 38 TEME 248 32:37.45
9 273 Kimberly Gomez 36 CRUZ 100 34:24.15
10 319 Mary Wholey 36 QSS 536 41:02.25
Rough Water

MALE AGE GROUP M3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 19 Brian Rodde 36 TOC 236 20:25.25
2 20 Jari Salomaa 37 TSUN 243 20:35.85
3 84 Erik Johnson 36 TEME 539 24:36.80
4 276 Byron Harbour 38 DC 110 34:35.30
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 121 Janell Odom 44 FGST 209 25:53.40
2 149 Jennifer Bung 41 TEME 540 27:10.75
3 172 Aki Lewis 44 SRVM 158 28:09.65
4 201 Tanya Wilkins 40 PCCM 298 29:08.80
5 238 Valerie Trunecek 44 UC38 281 32:21.90
6 254 Joy Holenbeck 42 SERC 530 32:49.40
7 280 Pauline Farmer-Koppe 40 DC 85 35:00.85
8 318 Michelle Shriro 43 SERC 533 40:49.10
Rough Water

MALE AGE GROUP M4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 5 John Chapman 44 CRUZ 53 19:22.35
2 7 Jim Hassett 42 114 19:34.15
3 10 Steve Haney 41 STAN 107 19:53.50
4 31 Dan Besocke 40 CRUZ 27 21:25.85
5 50 Jon Wilkening 41 REDT 297 22:36.05
6 51 Adam Santner 44 TEME 245 22:38.65
7 62 Brady Turner 40 CRUZ 283 23:28.90
8 83 Eric Martin 43 TEME 558 24:33.05
9 101 Robert Cable 43 DC 47 25:22.65
10 224 Valera Fooksman 44 PCMA 555 31:08.85
11 289 Daniel Shriro 42 SERC 535 36:16.80
12 336 Adam James 40 537 48:54.95
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 28 Lynn Jolly 49 TOC 140 21:01.20
2 32 Cynthia Hertzer 46 CRUZ 122 21:31.20
3 43 Janice Curtin 47 EDHS 68 22:12.55
4 78 Marta Bechhoefer 47 CRUZ 20 24:26.00
5 88 Leeann Harvey 45 WCM 113 24:40.35
6 90 Anne Parsons 47 CRUZ 218 24:46.75
7 148 Michele Ignoffo 45 CRUZ 128 27:08.70
8 176 Patti Philpott 45 TCAM 220 28:19.25
9 187 Margaret Steere 46 PCCM 516 28:39.25
10 206 Yuko Matsuda 48 EBAT 174 29:22.35
11 223 Margarita Rhodes 49 UC38 233 31:07.15
12 250 Eileen Buckley 46 DC 42 32:44.30
13 257 Vicki Augustine 47 11 33:14.50
14 264 Denise Platts 49 SRVM 223 33:44.85
15 290 Marilyn Eckles 46 78 36:21.95
Rough Water

MALE AGE GROUP M4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Kurt Oeler 49 TOC 210 19:37.95
2 13 Chris Bond 48 WCM 35 20:03.55
3 40 James McDonald 49 HTUB 553 21:58.80
4 55 Kent Stietzel 45 MELO 268 22:52.90
5 57 Chip Bockman 46 31 23:03.15
6 82 Brandon Smith 47 NBA 259 24:32.95
7 116 Daniel Mishell 49 SAC 194 25:39.60
8 118 Jeffrey Foster 48 MEMO 91 25:42.10
9 119 Brian Ascher 48 7 25:43.25
10 131 Timothy Messner 47 FGST 509 26:17.05
11 144 Chris Barta 49 TEME 17 26:54.95
12 165 Kurt Meyer 49 191 27:47.75
13 179 William Lewis 49 TEME 160 28:28.00
14 208 Glen Augustine 49 9 29:30.00
15 252 Derek Weibel 48 FGST 290 32:46.60
16 255 Unknown Maltzmar 48 565 32:53.05
17 266 Thomas Ramos 45 MM 231 33:53.60
18 291 Fernando Bravo 49 PCCM 511 36:27.30
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Susan Preston 53 STAN 550 19:05.90
2 25 Kimberly Elsbach 52 DAM 79 20:53.65
3 85 Ann Cardoza 53 CRUZ 51 24:37.20
4 91 Siobhan Saunders 50 545 24:50.75
5 107 Joan McCallum 51 CRUZ 179 25:28.20
6 120 Laurie Lewis 53 518 25:47.65
7 132 Fran Hegeler 51 SERC 526 26:20.20
8 151 Christine Oliver 52 TCAM 212 27:12.85
9 177 Felicia Adler 53 WCM 2 28:23.05
10 239 Robin Rose 54 CRUZ 237 32:24.45
11 251 Regina Rus 52 DC 241 32:46.50
12 298 Susan Quesada 52 TVM 229 37:01.05
13 304 Cathy Bump 54 SERC 45 38:28.00
14 307 Laura Grubb 52 UC38 102 38:33.60
15 335 Margaret Healy 52 DC 115 48:51.95
Rough Water

MALE AGE GROUP M5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 23 Tim Kusumi 54 HTUB 150 20:49.10
2 33 Roland Nagel 53 CRUZ 201 21:31.25
3 35 David Matthews 52 WCM 175 21:45.25
4 39 Benoit Vassent 52 556 21:52.60
5 42 Vince Piatt 52 UC38 221 22:10.75
6 60 Hendrik Meerman 53 UC32 187 23:22.75
7 89 Robert Hennessy 52 LGM 117 24:42.95
8 102 Mike Cobb 50 UC38 57 25:23.05
9 113 Peter Bartu 50 DC 18 25:36.60
10 159 Phil Seaman 53 LGSR 561 27:28.95
11 192 Paul Stone 51 MELO 271 28:47.10
12 197 Jay Bedsworth 50 TOC 21 28:57.65
13 222 Fred Plageman 50 222 31:02.30
14 287 James Freu 51 DC 517 35:59.50
15 293 Geoffrey Farrell 53 BAY 86 36:28.60
16 300 Tony Parra 50 217 37:12.25
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 44 Marguerie Myer 56 TOC 549 22:27.15
2 80 Lindabeth Schmucker 59 DAM 246 24:28.85
3 161 Marcia Benjamin 58 MEMO 23 27:33.25
4 169 Karen Boyer 59 PCCM 36 27:59.95
5 180 Jean Allan 56 BAY 523 28:31.45
6 191 Jeri Gintert 55 CRUZ 99 28:46.90
7 199 Kristine Buckley 55 SMM 43 29:00.90
8 204 Julie Meis 57 WCM 188 29:16.45
9 258 Leslie Warren 57 SRM 289 33:17.10
10 260 Monica Towers 56 DC 279 33:25.60
11 270 Jennifer B Henry 55 RAMS 118 34:11.30
12 320 Lorna Newlin 58 DC 205 41:06.25
13 325 Diane Fullaway 59 BHAM 96 42:53.90
14 332 Leslie Franklin 58 SERC 94 46:54.30
15 339 Kathleen Monson-Benfi 58 UC38 196 52:04.60
Rough Water

MALE AGE GROUP M5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 24 Chris Tainty 55 CRUZ 275 20:49.50
2 30 Al Humphrey 56 STAN 538 21:12.00
3 36 Scott Macomber 58 SCSC 169 21:47.25
4 38 Steve Cutting 58 TVM 69 21:52.50
5 66 Richard Risso 56 CRUZ 519 23:45.35
6 97 David Mering 58 SAC 190 25:17.10
7 105 Robert Knell 57 TVM 529 25:26.75
8 122 Jay Stanton 55 MVM 263 25:58.10
9 124 Eric Hektner 57 SAC 116 26:00.35
10 134 Robert Fox 56 ECAM 92 26:24.20
11 137 Michael Alexander 55 LGM 534 26:30.15
12 175 Charles Cross 58 DC 62 28:17.75
13 195 Steve Hern 56 SMST 121 28:50.15
14 203 Lester Crawford 55 60 29:14.30
15 205 Peter Cullinan 57 DC 64 29:21.45
16 221 Scott Spiker 57 SMAC 261 30:56.35
17 229 Frank Tuteur 57 SRM 525 31:30.00
18 235 Unkmown Cockerham 59 MAM 507 32:03.65
19 279 Chris Collins 57 562 34:58.75
20 308 Mike Falco 56 CRUZ 84 38:34.55
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 64 Linda Locklin 62 CRUZ 165 23:36.65
2 139 Sally De Moss 62 NBA 71 26:38.10
3 194 Barbara Brown 61 WCM 41 28:48.30
4 261 Diane Davis 64 DAM 541 33:29.15
5 277 Valerie Armento 64 UC38 5 34:50.40
6 284 Libbie Horn 61 DC 124 35:36.25
7 302 Joanne Curby 62 CRUZ 67 37:38.30
8 316 Janice McCall 62 FREM 178 40:46.55
9 326 Susan Lauritzen 63 DC 153 43:54.55
10 330 Deborah Baker 63 13 45:37.00
11 331 Jean Duncan 60 SERC 76 46:48.55
12 340 Sibylle Scholz 61 DC 247 52:17.05
Rough Water

MALE AGE GROUP M6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 21 Peter Guadagni 60 WCM 103 20:45.30
2 41 Ron Emhoff 60 TVM 80 22:09.20
3 58 Brad Bini 60 CRUZ 29 23:18.70
4 76 Matt Oneil 60 UC38 215 24:15.50
5 79 Robert Anderson 60 PCCM 3 24:28.85
6 99 Dan Winterrowd 64 SMST 403 25:18.80
7 100 Erik Sterne 62 UC38 266 25:20.55
8 109 Stephen Small 63 EBAT 258 25:30.10
9 127 Duff Murphy 61 CTM 197 26:06.20
10 138 Paul Stock 62 EDHS 269 26:32.60
11 146 Timothy Bodkin 61 SMM 501 27:02.35
12 152 Les Harder 62 RAMS 111 27:15.95
13 163 Paul Wolf 62 DOL 404 27:37.85
14 167 Steve Baum 60 TEME 19 27:49.45
15 186 Kenneth Lalanne 61 MAM 521 28:37.90
16 196 Alan Budenz 64 DC 44 28:56.75
17 198 Scot Kendall 64 CRUZ 143 28:58.65
18 207 Gary Emich 64 SERC 81 29:24.00
19 210 Steve Guzzetta 64 548 29:31.45
20 213 Alan Levinson 64 MAM 156 29:35.20
21 215 Kenneth Marti 64 RAMS 173 30:20.45
22 228 James Cooney 61 SRM 59 31:29.90
23 233 Will Davis 64 DAM 544 31:52.30
24 237 John Mattox 64 004DC 566 32:21.45
25 242 Orry Korb 60 CRUZ 500 32:28.50
26 278 Douglas James 63 DC 134 34:53.05
27 282 Don Johnston 62 TVM 139 35:26.40
28 297 Keith Nowell 61 SERC 207 36:49.50
29 299 James Robinson 61 DC 235 37:08.20
30 301 Brian Stansell 62 SRVM 262 37:14.45
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 133 Marianne Brems 66 MELO 37 26:21.10
2 141 Jane Lee 65 NSA 503 26:48.10
3 174 Patricia Robak 66 WCM 234 28:15.95
4 262 Cathe Pleasant 67 CRUZ 224 33:38.30
5 303 Alida Canale 69 CRUZ 48 37:43.25
6 317 Trudy Molina 66 SERC 195 40:48.85
7 323 Linda Nowell 67 SERC 208 41:40.60
8 342 Mary McMahon 68 SERC 186 56:05.00
Rough Water

MALE AGE GROUP M6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 29 Joel Wilson 66 CRUZ 401 21:06.55
2 46 Edward Rudloff 68 TOC 239 22:29.85
3 166 Norman Hantzsche 66 RPM 109 27:48.40
4 171 John Lennox 66 DOL 155 28:09.35
5 182 Dan Nadaner 66 SERC 198 28:32.65
6 183 David Benjamin 65 MEMO 22 28:32.75
7 188 Terry Horn 66 BAC 125 28:41.20
8 200 John Nogue 67 DC 206 29:06.90
9 234 Samuel Leader 68 SMAC 154 31:53.60
10 249 John Loeb 68 PCCM 166 32:42.55
11 259 Thomas Canale 68 CRUZ 49 33:24.75
12 265 Andrew Stone 69 004DC 560 33:52.25
13 267 Jim Hentz 67 FOG 119 34:01.35
14 268 Hal Offen 65 DC 211 34:05.00
15 272 Michael Lynch 68 PCCM 168 34:23.75
16 283 Fred Stein 68 ECYM 265 35:29.15
17 292 Kenneth Frank 66 GOLD 93 36:27.45
18 315 Yank Wilson 66 UC38 402 40:45.55
Rough Water

FEMALE AGE GROUP F7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 230 Daniela Barnea 71 STAN 15 31:36.55
2 281 Susan White 73 TCAM 295 35:22.85
3 329 Mary Cantini-Nork 71 DC 50 45:04.75
4 337 Flicka McGurrin 70 184 50:10.55
Rough Water

MALE AGE GROUP M7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 296 Peter Neubauer 70 DC 204 36:34.95
Rough Water

MALE AGE GROUP M7579 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 145 Ralph Brott 75 BAY 40 26:58.90
2 309 Joe Flahoun 79 SCR 505 38:45.75
Rough Water

Rough Water

**** FEMALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Sallie Walecka 22 CRUZ 286 23:27.65
2 Martha Seaver 60 CRUZ 253 23:52.25
3 Anne-Marie Tucker 50 EBAT 282 23:53.75
4 Claire Mancini 28 MELO 171 24:13.40
5 Bridget Lyons 45 504 24:38.95
6 Amba Desjardins 44 CRUZ 72 24:53.00
7 Debbie Melnikoff 61 CRUZ 189 25:02.60
8 Melissa Stevens 42 CRUZ 547 25:26.20
9 Lisa Coleman 53 FGST 58 25:39.15
10 Liz Smith 53 CRUZ 542 25:40.80
11 Tina Whiteside 40 MVM 296 26:24.55
12 Rebecca Li 25 TEME 162 26:44.35
13 Kiki Jenkins 45 CRUZ 136 27:11.75
14 Kelly Campbell 32 564 27:21.75
15 Shii Stickler 42 SRVM 267 27:49.55
16 Pe Ciccone 47 56 28:36.75
17 Aileen Wolff 52 CRUZ 405 28:45.35
18 Marisa Kendall 25 TEME 142 28:47.30
19 Denise Berro 55 UC38 25 29:44.05
20 Sarah Bodary Winte 58 MELO 34 30:27.85
21 Stephanie Pengilly 38 219 30:53.55
22 Joanneke Verschuur 50 MAM 284 31:17.70
23 Marissa Jacobus 29 BHAM 133 31:18.50
24 Tracy O'Hare 53 513 31:40.95
25 Staci Powell 36 RAMS 225 32:25.05
26 Caroline Araujo-Socha 22 4 32:33.95
27 Lindsay Facchini 30 83 34:12.90
28 Colleen Carey 53 52 34:34.00
29 Emily Galpern 43 MAM 97 35:39.45
30 Lynn Narlesky 63 DAM 202 35:47.00
31 Patricia Stark 31 264 36:30.90
32 Valerie Mamone-Werde 47 170 36:34.95
33 Qiva Dinuri 31 73 38:31.50
34 Cathleen Tella 55 277 41:10.85
35 Wendy Blon Fisher 43 UC38 88 41:58.75
36 Kathleen Kline 58 MAM 146 44:03.80
37 Lisbet Sunshine 51 520 47:31.90
38 Aqua Wilson 31 300 50:34.65
39 Patricia Koren 59 148 55:24.45
Rough Water

**** MALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jeremy Gilbert 53 552 19:10.95
2 Brent Lang 47 MVM 600 19:21.95
3 Screven Jones 40 FGST 141 22:28.75
4 Doug Putnam-Pite 58 CRUZ 512 22:49.30
5 Jess Walker 54 UC38 287 24:06.45
6 Rick Trivett 67 RAMS 280 24:37.50
7 Robert Mazurek 45 CRUZ 177 24:59.95
8 Andy Schwaab 45 249 25:23.40
9 Mark Dana 59 522 25:27.80
10 John Yoder 60 DAM 410 26:14.40
11 Gabriel Swank 37 SMM 274 26:54.80
12 Jesse Kersh 33 563 27:22.10
13 Christian Jochim 67 QSS 137 27:36.80
14 Charles Alvarez 65 546 28:25.70
15 Stuart Sunshine 48 273 28:32.40
16 Joel Green 44 QSS 502 28:45.45
17 Greg Jacobus 64 TCAM 132 29:10.15
18 Robert Blackburn 77 PCCM 515 29:33.40
19 Shaemus McCrory 36 182 29:33.55
20 Jeff Ettinger 59 QSS 82 30:51.95
21 Charles Garon 35 UC38 98 31:27.95
22 Jeff Chase 57 54 32:07.35
23 Ethan Gui 25 104 33:41.45
24 Robet Brigham 54 514 34:07.55
25 Mark Yakushev 39 406 36:00.85
26 Don Ingalls 77 MVM 130 38:31.25
27 John Sundahl 53 OREG 272 39:14.55
28 Myron Humeny 60 AAM 126 41:23.10
29 David Rummell 65 UC38 240 48:40.05