********** AGE GROUP RESULTS **********

Race The Lake of the Sky


********** GrommetBOYS8-9 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 213 357 Zen Quinn M 9 Homewood CA 1:29:25
2 217 229 Walker Graham M 9 Carlsbsd CA 1:30:10
3 272 315 Trevor Mencinsky M 8 Carlsbad CA 1:42:10
Race The Lake of the Sky


********** MenehuneGIRLS10-11 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 131 621 Delila Quinn F 11 Homewood CA 1:19:17
2 191 125 Abby Baker F 11 Carlsbad CA 1:25:26
3 254 572 Kayla McLaughlin F 10 1:35:50
4 283 595 Tenaya Winter F 10 Soquel CA 1:44:17
Race The Lake of the Sky


********** MenehuneBOYS10-11 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 122 313 Gavin Mencinsky M 11 Carlsbad CA 1:17:28
2 132 413 Rhys Staples M 10 Kamas UT 1:19:22
3 156 407 Matix Springer M 11 Malibu CA 1:22:04
4 158 403 Finn Spencer M 11 Paia HI 1:22:09
5 160 228 Jonas Graham M 11 Carlsbad CA 1:22:26
6 162 620 Conrad Rojas M 10 San Clemente CA 1:22:34
7 165 233 Burke Hammond M 11 Vista CA 1:22:56
8 172 375 Zeke Rose M 11 San Clemente CA 1:23:37
9 185 581 Estani Bori M 11 Carnelian Bay CA 1:24:50
10 196 524 Trevor Valois M 11 Tahoe City CA 1:25:54
11 219 272 Travis Largent M 11 South Lake Tahoe CA 1:30:26
12 232 521 Kade Schrauben M 10 Slt CA 1:31:37
13 281 417 Kelton Stevens M 10 Citrus Heights CA 1:44:11
Race The Lake of the Sky


********** BreakerGIRLS12-13 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 77 251 Jade Howson F 12 Laguna Beach CA 1:13:10
2 82 246 Alexandria Higginson F 12 San Clemente CA 1:13:49
3 135 193 Belah Ellis F 12 Hermosa Beach CA 1:19:41
4 140 412 Jane Staples F 13 Kamas UT 1:20:08
5 168 576 Kailyn Winter F 12 Soquel CA 1:23:26
6 181 278 Elan Lindsey F 13 Kings Beach CA 1:24:28
7 187 582 Zoe Carter F 12 Tahoe Vista CA 1:24:57
8 216 531 Jessica Brackett F 12 South Lake Tahoe CA 1:29:57
9 220 351 Savannah Purvance F 12 Stateline NV 1:30:28
10 240 150 Kelsey Buckley F 13 South Lake Tahoe CA 1:32:28
Race The Lake of the Sky


********** BreakerBOYS12-13 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 35 134 Tyler Bashor M 13 Laguna Niguel CA 1:07:36
2 54 145 Joshua Brackett M 13 South Lake Tahoe CA 1:10:25
3 62 597 Trent Carter M 13 Tahoe Vista CA 1:11:39
4 91 387 Elijah Schoenig M 13 San Clemente CA 1:14:51
5 125 380 Phoenix Sanchez M 12 King Beach CA 1:18:30
6 127 172 Charlie Cindric M 13 Cheney WA 1:18:48
7 130 374 Keaton Rose M 13 San Clemente CA 1:19:10
8 139 537 Thomas Purvance M 13 Stateline NV 1:20:03
9 150 330 Kaden Neary M 12 South Lake Tahoe CA 1:21:27
10 155 195 Noam Elroi M 13 Palos Verdes Estat CA 1:22:01
11 186 555 Taegen Campbell M 13 Oxford MI 1:24:54
12 214 364 Luca Robillard M 12 Truckee CA 1:29:26
13 228 365 Carver Rodman M 12 Park City UT 1:31:14
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN14-15-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 66 137 Erika Benitez F 15 Stanton CA 1:11:58
2 73 504 Kalia Alexiou F 14 Santa Cruz CA 1:12:46
3 106 381 Sofia Sanchez F 14 Kings Beach CA 1:16:05
4 195 356 Sage Quinn F 14 Homewood CA 1:25:34
Race The Lake of the Sky


********** MEN14-15-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 33 507 Josiah Brackett M 15 South Lake Tahoe CA 1:07:14
2 40 211 Ryan Funk M 14 Truckee CA 1:07:51
3 41 241 Ryland Hart M 14 Redondo Beach CA 1:07:53
4 67 253 Haakon Hoyer-Nielsen M 15 El. Cerrito CA 1:12:02
5 68 175 Patrick Cleveland M 15 Ladera Ranch CA 1:12:08
6 69 127 Stephen Baker M 14 Carlsbad CA 1:12:11
7 95 442 Cole Vander Broek M 14 Ladera Ranch CA 1:15:05
8 123 577 Luke Allen M 14 Slt CA 1:17:34
9 222 284 Nils Lovegren M 14 San Jose CA 1:30:38
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN16-17-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 300 298 Lily McClaskey F 16 Danville CA 1:58:09
Race The Lake of the Sky


********** MEN16-17-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 32 383 Nick Scheil M 16 San Clemente CA 1:07:09
2 84 571 Ryan Maloney M 16 Carlsbad CA 1:14:11
3 98 539 Austin Allen M 17 South Lake Tahoe CA 1:15:18
4 126 276 Ian Light M 16 Long Beach CA 1:18:30
5 146 569 Riley McConaughey M 16 South Lake Tahoe CA 1:20:49
Race The Lake of the Sky


********** MEN18-22-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 50 219 Luca Genasci M 22 South Lake Tahoe CA 1:09:27
2 63 210 Alic Funk M 19 Truckee CA 1:11:43
3 286 186 Tanner Doyle M 22 Loomis CA 1:46:02
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN23-29-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 153 155 Sarah Callaham F 29 Haiku HI 1:21:47
2 276 535 Chelse Schipper F 26 San Clemente CA 1:43:17
3 299 402 Amanda Sombrero F 29 Travis Afb 1:54:29
Race The Lake of the Sky


********** MEN23-29-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 262 142 Adam Bozeman M 25 San Francisco CA 1:38:59
2 285 184 Justin Doyle M 25 Loomis CA 1:45:47
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN30-39-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 83 223 Rebecca Giddens F 37 Kernville CA 1:13:58
2 113 321 Kristy Morris F 38 Hermosa Beach CA 1:16:35
3 137 440 Shanna Upton F 39 South Lake Tahoe CA 1:19:53
4 144 261 Kristin Kaczmarek F 33 Dana Point CA 1:20:22
5 210 158 Melissa Camphous F 36 Harrison Twp MI 1:28:37
6 225 583 Jessica Cichra F 33 Orlando FL 1:30:55
7 243 291 Abby Malmstrom F 32 Winters 1:32:53
8 246 527 Andrea Drew F 36 Slt CA 1:33:46
9 252 506 Starr Fowler F 37 Lehi UT 1:35:02
10 271 199 Monica Esposito F 37 Fort Collins CO 1:42:01
11 294 541 Chandra Baker F 38 Vallejo CA 1:49:17
12 296 390 Almeria Serna F 32 Fernley NV 1:50:11
Race The Lake of the Sky


********** MEN30-39-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 96 286 Nate Ludwig M 37 South Lake Tahoe CA 1:15:09
2 97 120 John Andel M 32 Dana Point CA 1:15:13
3 116 446 Ryan Voci M 37 Huntington Beach CA 1:16:50
4 164 433 Jeff Timmons M 35 Reno NV 1:22:56
5 182 188 Ryan Dubach M 36 Reno NV 1:24:29
6 207 574 Brett Simpson M 30 San Clemente CA 1:27:57
7 277 391 Jonathan Serna M 34 Fernley NV 1:43:41
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN40-49-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 124 410 Amy Staples F 45 Kamas UT 1:18:10
2 163 250 Susie Hopper F 47 San Diego CA 1:22:48
3 189 256 Jenn Humboldt F 41 San Juan Capistran CA 1:25:12
4 190 366 Sharelle Rodman F 44 Park City UT 1:25:22
5 193 310 Gretchen Meier Jurica F 44 Oakland CA 1:25:27
6 203 482 Lisa McLaughlin F 41 South Lake Tahoe CA 1:27:21
7 206 126 Claudette Baker F 44 Carlsbad CA 1:27:43
8 208 567 Maryann Jackowski F 40 Key West FL 1:28:05
9 234 138 Vania Bernatsky F 42 Ben Lomond 1:31:54
10 242 533 Melina Cunningham F 46 Beaufortcisco SC 1:32:46
11 245 218 Janet Gavaldon F 43 San Diego CA 1:33:26
12 258 593 Erica Shearer F 40 Roseville CA 1:37:06
13 270 239 Laurel Hart F 43 Frisco 1:41:42
14 282 451 Michelle Warner F 41 Livermore CA 1:44:15
15 288 553 Jennifer Brackett F 45 South Lake Tahoe CA 1:47:44
16 291 132 Sue Barrett F 45 El Dorado Hills CA 1:48:36
17 293 128 Melanie Balas F 41 Dumfries VA 1:48:55
18 303 545 Kimberly Templeton F 49 Gardnerville NV 2:00:55
19 304 392 Veronica Sheehan F 45 San Francisco 2:01:52
Race The Lake of the Sky


********** MEN40-49-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 51 222 Eric Giddens M 42 Kernville CA 1:09:28
2 58 260 Braly Joy M 44 Las Vegas NE 1:10:46
3 88 589 Jay Prigge M 48 Truckee CA 1:14:39
4 105 201 Tony Fajardo M 43 San Diego CA 1:16:01
5 110 544 Ryan Sanchez M 45 Tahoe Vista CA 1:16:21
6 136 540 Mike Tessler M 46 1:19:49
7 142 227 Andrew Graham M 42 Carlsbad CA 1:20:14
8 145 439 Sasha Unruh M 41 Encinitas CA 1:20:28
9 154 300 Joe McGovern M 40 Walnut Creek CA 1:21:54
10 204 513 Michael Zavala M 45 Laguna Beach CA 1:27:26
11 205 154 Ed Caballero M 41 Sacramento CA 1:27:33
12 229 378 Winston Sam M 41 Houston TX 1:31:15
13 237 232 Terry Haggart M 48 Sacramento CA 1:32:01
14 238 163 Karl Carstensen M 45 Walnut Creek CA 1:32:08
15 248 292 Mateo Masellones Jr. M 46 South Lake Tahoe CA 1:34:08
16 259 361 Joselin Ramos M 43 Canovanas PU 1:37:42
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN50-59-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 152 573 Susan Norman F 57 South Lake Tahoe CA 1:21:31
2 166 264 Madeleine King F 54 Fairfax CA 1:23:06
3 201 245 Lisa Hazelton F 59 San Clemente 1:26:53
4 212 415 Jeanne Stavron F 58 Capistrano Beach 1:29:05
5 233 274 Pam Lascoe F 50 Auburn CA 1:31:52
6 241 418 Heidi Stone F 57 Tehachapi CA 1:32:37
7 253 515 Julie Zeid F 56 South Lake Tahoe CA 1:35:45
8 255 279 Thea Liskamm F 51 Fairfax CA 1:36:28
9 263 336 Jerilyn Ochsenrider F 57 Tehachapi CA 1:39:06
10 301 297 Gigi McClaskey F 54 Danville CA 1:58:13
Race The Lake of the Sky


********** MEN50-59-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 74 352 Robert Howson M 52 Laguna Beach CA 1:12:53
2 89 401 Gene Tarsan Smith M 54 Redondo Beach CA 1:14:46
3 100 435 Karl Treiberg M 54 Ventura CA 1:15:23
4 112 301 Bill McGrath M 51 Yorba Linda CA 1:16:33
5 133 349 Stephen Pugh M 58 Sausalito CA 1:19:37
6 176 220 Paul Genasci M 53 South Lake Tahoe CA 1:23:53
7 177 449 Bruce Walters M 55 Sacramento CA 1:23:56
8 223 502 Rod Clohan M 53 Dublin CA 1:30:48
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN60+SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 167 448 Janet Walp F 60 Novato CA 1:23:18
2 239 526 Peggy Munoz F 66 Capisirano Beach CA 1:32:11
3 278 146 Debbie Broughan F 61 Auburn CA 1:43:53
4 297 307 Meghan McNamara F 99 Pleasanton CA 1:52:28
Race The Lake of the Sky


********** MEN60+SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 103 311 Michael Melville M 61 San Lorenzo CA 1:15:43
2 138 430 John Thomaselli M 62 South Lake Tahoe CA 1:19:55
3 180 619 Albert Cichra M 61 Orlando FL 1:24:25
4 261 397 Peter ` Simpson M 68 San Clemente CA 1:38:52
5 290 290 Mark Magagna M 60 So. Lake Tahoe CA 1:48:18
Race The Lake of the Sky


********** MEN14-15-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 76 404 Jeffrey Spencer M 14 Paia HI 1:13:04
Race The Lake of the Sky


********** MEN16-17-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 107 273 Ioan Lascoe M 17 Auburn CA 1:16:12
2 111 514 Joseph Threadgill M 16 Coeur D Alene ID 1:16:25
3 149 538 Gibson Elkins M 16 Truckee CA 1:21:23
Race The Lake of the Sky


********** MEN18-22-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 48 275 Brendan Light M 20 Long Beach CA 1:09:25
2 70 530 Rukin Jelks M 22 Kawaihe HI 1:12:16
3 169 643 Drew Meyer M 21 SC 1:23:30
Race The Lake of the Sky


********** MEN23-29-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 46 534 Brandon Ambo M 25 San Clemente CA 1:09:21
2 78 345 Taizen Pied M 29 Redondo Beach CA 1:13:19
3 117 598 Steven Williams M 27 Argentina 1:16:52
4 157 189 Kory Duffy M 27 Santa Cruz CA 1:22:09
5 260 305 Chaz McKenna M 26 Medford OR 1:38:08
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN30-39-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 183 329 Erin Nealy F 37 Laguna Niguel CA 1:24:36
2 295 561 Christine MacIas F 32 Sacramento CA 1:49:58
Race The Lake of the Sky


********** MEN30-39-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 25 408 Seth Springer M 38 Malibu CA 1:06:06
2 47 358 Jorge Quintana M 32 Carolina PR 1:09:22
3 49 289 Rob MacIas M 39 South Lake Tahoe CA 1:09:26
4 53 580 Pablo Bori M 39 Argentina 1:10:19
5 71 335 Kieran O' Riordan M 36 Collaroy, Sydney NS 1:12:26
6 99 505 Bill Fowler M 39 Lehi UT 1:15:20
7 118 347 Wayne Prouty Jr M 36 Minden NV 1:16:59
8 171 422 Mark Sumner M 30 Wilmington NC 1:23:34
9 174 562 Adam Malan M 34 Las Vegas NV 1:23:38
10 226 592 Kevin Shearer M 37 Roseville CA 1:31:04
Race The Lake of the Sky


********** MEN40-49-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 19 536 Chance Fielder M 43 Dana Point CA 1:04:23
2 22 547 Anthony Vela M 41 San Clemente CA 1:05:57
3 30 194 Rodney Ellis M 41 Hermosa Beach CA 1:06:31
4 38 212 Steve Funk M 48 Truckee CA 1:07:49
5 43 509 Kristian Mulholland M 43 Park City UT 1:08:11
6 44 318 Dave Meyler M 43 San Clemente CA 1:08:14
7 55 270 Pete Lakos M 47 Rancho Palos Verde CA 1:10:29
8 57 474 John Merryfield M 49 Tahoe City CA 1:10:43
9 60 556 Matthew Campbell M 41 Oxford MI 1:11:03
10 61 503 John Alexiou M 49 Santa Cruz CA 1:11:13
11 75 607 Matt Lennert M 43 Oxford MI 1:12:59
12 79 532 Brad Kingsley M 43 San Clemente CA 1:13:26
13 80 348 Kenny Puckett M 43 Placerville CA 1:13:37
14 81 411 Brook Staples M 47 Kamas UT 1:13:43
15 85 295 Paul Matthews M 49 Balgowlah Heights NS 1:14:15
16 87 119 Daniel Alvarez M 43 Oakland CA 1:14:37
17 101 510 Michael Schwab M 49 Park City UT 1:15:26
18 102 200 Wyatt Everhart M 40 Baltimore MD 1:15:38
19 108 343 Peter Phelan M 42 Santa Cruz CA 1:16:16
20 109 596 Paul Aro M 45 Santa Monica CA 1:16:18
21 115 309 Jason Meffe M 40 Dana Point CA 1:16:42
22 128 511 Jim Claussen M 46 La Selva Beach CA 1:18:56
23 129 337 Steven Orwig M 47 Shakopee 1:18:59
24 143 398 Chris Sinatra M 47 Newport Beach CA 1:20:20
25 147 554 Charles Lancellotti M 44 South Lake Tahoe CA 1:21:00
26 151 221 Juerg Geser M 45 Santa Barbara CA 1:21:29
27 159 332 Sean Mosbey M 44 Dublin CA 1:22:13
28 175 522 Kyle Schrauben M 43 Slt CA 1:23:51
29 178 283 Leonard A Lopez Jr M 42 Huntington Beach CA 1:24:09
30 184 191 Chris Eberhardt M 47 Ben Lomond 1:24:47
31 194 149 Carl Brunst M 42 Claremont CA 1:25:33
32 221 159 Troy Camphous M 49 Harrison Twp MI 1:30:35
33 235 428 Ferdinand Thieriot M 48 Little River CA 1:31:57
34 280 350 Clint Purvance M 45 Stateline NV 1:44:03
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN50-59-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 141 557 Natalia Fon F 53 Palo Alto CA 1:20:10
2 231 178 Jane Culp F 55 Las Vegas 1:31:33
3 292 161 Kate Carpenter F 56 Danville CA 1:48:51
Race The Lake of the Sky


********** MEN50-59-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 31 551 Bojan Bernard M 53 Palo Alto CA 1:06:42
2 56 259 Ej Johnson M 52 San Diego CA 1:10:35
3 86 512 Rojer Knowlton M 51 Slt CA 1:14:32
4 90 334 Ray Nosse M 59 Carlsbad CA 1:14:49
5 94 437 John Troppmann M 58 Coeur D Alene ID 1:14:56
6 104 248 Les Hopper M 53 San Diego CA 1:15:51
7 121 258 Geoff James M 52 Sausalito CA 1:17:26
8 148 432 Mark Thompson M 52 Folsom CA 1:21:17
9 188 179 Clete Dadian M 52 Boulder City NE 1:25:08
10 274 162 Richard Carpenter M 59 Danville CA 1:43:00
11 275 414 Brian Stark M 51 Tempe AZ 1:43:08
12 284 185 Mike Doyle M 57 Loomis CA 1:45:44
Race The Lake of the Sky


********** MEN60+SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 93 121 Fred Andersen M 63 Mill Valley CA 1:14:53
2 179 230 Alex Groswird M 61 Ben Lomond CA 1:24:21
3 200 379 Edwin Samuels M 63 Portola Valley CA 1:26:46
4 244 281 Bob Long M 63 San Diego CA 1:33:11
5 264 224 Bob Glynn M 69 Davis CA 1:40:31
6 273 202 Cary Fergus M 64 Petaluma 1:42:50
7 289 508 Barney Pugh M 67 Lake Of The Pines CA 1:47:51
Race The Lake of the Sky


********** MEN-PRONESTOCK CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 92 565 Taylor Guest M 26 Lbc CA 1:16:28
2 192 558 Rune Hoyer-Nielsen M 45 El Cerrito CA 1:27:04
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN-PRONEUNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 202 209 Heather Frogge` F 33 Roswell GA 1:28:43
Race The Lake of the Sky


********** MEN-PRONEUNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 134 528 Brian Thomas M 51 Corte Madera CA 1:21:18
2 199 552 Grant Begley M 34 Cape Canaveral 1:28:19
3 211 359 Al Ramadan M 57 Kentfield CA 1:30:36
4 251 389 Phil Segal M 69 Tahoe City CA 1:36:31
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN-SUPSURF CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 198 585 Sue Cooper F 48 Key West FL 1:26:34
2 209 213 Heather Gaines F 52 South Lake Tahoe CA 1:28:19
3 224 206 Dara Fowler F 44 Mesa AZ 1:30:51
4 247 578 Holly Amodio F 39 Keywest FL 1:34:01
5 249 590 Sandy Rodriguez F 45 Key West FL 1:34:13
6 250 594 Barbara Sage F 42 Gregsage FL 1:34:27
7 256 568 Tara McCabe F 44 Key West FL 1:36:46
8 257 591 Kyla Shoemaker F 34 Key West FL 1:36:52
9 265 399 Michelle Singh F 32 Rocklin CA 1:40:33
10 267 215 Gwen Gallanty F 59 South Lake Tahoe CA 1:40:52
11 268 166 Briana Castillo F 38 Key West FL 1:40:57
Race The Lake of the Sky


********** MEN-SUPSURF CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 119 501 Matt Friedman M 52 Encinitas CA 1:17:06
2 161 579 John Allen M 54 South Lake Tahoe CA 1:22:29
3 170 151 Quince Buckley M 53 South Lake Tahoe CA 1:23:31
4 173 326 Irish Munce M 36 South Lake Tahoe CA 1:23:37
5 218 216 Jim Gallanty M 63 So Lake Tahoe CA 1:30:24
6 227 388 Joshua Scholnick M 45 Truckee CA 1:31:07
7 230 438 Frank Umipig M 59 Ventura CA 1:31:21
8 236 570 Bill Maloney M 58 Carlsbad CA 1:31:57
9 298 148 Keith Brown M 68 Woodland 1:53:24
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN-SUPUNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 302 135 Cassie Becking F 25 Santa Cruz CA 1:59:00
2 305 287 Greta MacAire F 44 San Francisco 2:13:50
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN-OC-1 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 11 255 Nancy Huh F 33 Torrence CA 1:04:23
2 27 588 Maki Miyazaki F 37 Redondo Beach CA 1:07:47
3 29 385 Meghan Schmidt F 23 Redondo Beach CA 1:07:57
Race The Lake of the Sky


********** MEN-OC-1 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 1 396 Cody Silvester M 21 Ojai CA 55:14
2 2 566 Wes Huston M 36 Redondo Beach CA 55:29
3 3 203 Ross Flemer M 49 Costa Mesa CA 56:50
4 4 395 Ray Shipman M 63 Costa Mesa CA 1:00:27
5 5 564 Evan Hirn M 17 Hermosa Beach CA 1:01:23
6 7 192 Carl Ellett M 52 Hermosa Beach CA 1:02:44
7 15 370 Blake Rohrbach M 14 Hermosa Beach CA 1:04:58
8 39 495 Jeff Cleeland M 58 Olympic Valley CA 1:07:50
9 72 170 Robert Christensen M 68 Gardnerville NE 1:14:08
Race The Lake of the Sky


********** WOMEN-ELITE-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 36 550 Annabel Anderson F 33 Lake Wanaka 1:07:39
2 37 205 Shae Foudy F 16 Dana Point CA 1:07:45
3 59 427 Shelby Taylor F 23 Lexington KE 1:10:49
4 64 520 Anik Wild F 43 Truckee CA 1:11:55
5 65 131 Kimberly Barnes F 38 Hobe Sound FL 1:11:56
6 114 575 Kristin Thomas F 52 Laguna Beach CA 1:16:35
7 120 563 Kelsa Gabehart F 34 Denver CO 1:17:18
8 197 454 Chelsea Wilder F 27 Los Angeles CA 1:26:24
9 215 226 Alexandra Graebe F 28 Scottsdale AR 1:29:40
10 269 453 Cyndi Wigart F 47 South Lake Tahoe CA 1:41:41
Race The Lake of the Sky


********** MEN-ELITE-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Time
1 6 168 Danny Ching M 32 Hermosa Beach CA 1:00:28
2 8 560 Kelly Margetts M 43 Cirrumbin AU 1:01:54
3 9 262 Kenny Kaneko M 27 Miura KA 1:01:56
4 10 249 Noa Hopper M 16 San Diego CA 1:01:58
5 12 542 Javier Jimenez M 21 Sayulia Mexico 1:02:56
6 13 409 Fernando Stalla M 28 Sayulita NA 1:03:02
7 14 153 Niuhiti Buillard M 22 Papeete Tahiti 1:03:04
8 16 204 Garrett Fletcher M 24 Destin FL 1:03:52
9 17 586 Taylor Rambo M 28 San Clemente CA 1:03:56
10 18 441 Jeramie Vaine M 35 San Clemente CA 1:04:04
11 20 169 Kai Chong M 25 Honolulu HI 1:04:45
12 21 377 Daniel Russell M 18 Laguna Niguel CA 1:05:51
13 23 424 Michael Tavares M 32 Apex NC 1:05:58
14 24 156 Bret Campbell M 33 Newport Beach CA 1:06:01
15 26 320 Mark Miyamoto M 22 Torrance CA 1:06:07
16 28 373 Rob Rojas M 41 San Clemente CA 1:06:13
17 34 425 Corey Taylor M 29 Charleston SC 1:07:31
18 42 130 Justin Banfield M 32 Daly City CA 1:08:09
19 45 244 Jedd Hasay M 21 San Luis Obispo CA 1:08:56
20 52 394 Zeke Shifflett M 19 North Branch MI 1:09:35
21 266 116 Ron Adelhelm M 57 Rancho Santa Fe CA 1:40:45
22 279 257 Rob Hunga M 52 Sacramento CA 1:44:02