Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims
LAKE BERRYESSA, CALIFORNIA 06/04/2016


********** AGE GROUP RESULTS LIST 2 Mile Swim **************

Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1314 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Katelyn Yule 14 9 714 51:49.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1314 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Connor Daniels 14 5 DART 12 47:56.05
2 Brandon Lou 14 11 FOG 29 1:07:03.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1518 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chenoa Devine 17 3 DART 13 44:53.15
2 Lanna Kozlowski 17 6 DART 25 50:36.90
3 Megan Erickson 15 7 DART 703 51:05.50
4 Jacquelyn Laskey 16 8 WAC 27 51:19.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1518 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Sean Kos 16 1 DART 705 44:25.30
2 Joseph Zales 15 2 DART 49 44:43.15
3 Ben Culberson 18 4 DART 702 44:55.60
4 Maxime Hendrikse Li 15 10 AAA 20 58:08.15
5 Kai Mitchell 16 12 MDSC 33 1:07:10.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F1824 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Vivian Crow 18 23 DAM 502 51:46.70
2 Hannah Curran 24 24 DAM 202 51:52.25
3 Michaela Lambert 23 114 TEME 387 1:02:06.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M1824 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Wyatt Butler 23 3 BAC 506 44:13.30
2 Matthew Murray 24 21 TOC 568 50:58.85
3 Michael Kellman 23 68 CALM 384 57:20.60
4 Taylor Hill 22 105 DAM 477 1:01:13.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F2529 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Lindsay Gaudinier 27 22 WCM 326 51:46.10
2 Ariel Feeney 25 34 DAM 76 52:56.35
3 Haley Read 25 42 TOC 201 53:39.80
4 Gabrielle Goodlin 26 72 STAN 190 58:03.90
5 Nancy Kleint 28 84 PSM 399 58:56.80
6 Kristen Burrall 29 88 TEME 563 59:08.80
7 Camille Gulick 28 109 TSUN 104 1:01:32.20
8 Kathryn Happe 25 143 VACA 277 1:05:37.05
9 Marisa Kendall 26 150 TEME 564 1:06:11.70
10 Laura Suur 26 155 USF 309 1:06:35.20
11 Allison Falk 29 178 UC38 63 1:10:02.00
12 Merril Guzman 29 230 TEME 379 1:19:41.95
13 Victoria Fernandez 25 238 UC38 500 1:20:43.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M2529 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chad La Tourette 27 2 TOC 110 44:06.30
2 Jason Dunford 29 4 TOC 225 44:44.30
3 Peter Kline 26 7 MEMO 527 47:59.50
4 Adam Borchard 27 19 DAC 51 50:40.80
5 Christophe Berg 28 50 UC38 118 54:31.70
6 Greg Taivalkoski 25 60 TEME 199 55:54.90
7 Zachary Zuniga 26 128 DAM 508 1:03:09.90
8 Brandon Merritt 28 170 DAM 95 1:09:21.75
9 Aric Lasry 28 208 TEME 535 1:16:30.50
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3034 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Sarah Chinn 32 36 MAM 452 52:59.55
2 Kathleen Coggshall 33 38 BAY 275 53:25.45
3 Anne Worthington 33 53 DAC 526 54:48.50
4 Jenna Rais 32 101 USF 530 1:00:56.55
5 Helen Lawrence 34 103 TEME 203 1:01:01.00
6 Naomi Ross 32 116 SAC 401 1:02:23.65
7 Kandace Waldthaler 33 118 DAM 265 1:02:25.45
8 Ellie Adelman 31 136 TEME 174 1:04:56.00
9 Nicole Sroka 32 141 SAC 404 1:05:32.30
10 Monica Carney 33 142 CRUZ 395 1:05:34.45
11 Donita Flecker 33 148 SMAC 164 1:06:02.50
12 Crystal Silva 31 211 SMAC 131 1:16:51.25
13 Koung Chaiyasane 31 259 MEMO 298 1:27:04.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3034 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Quinn Fitzgerald 33 8 TOC 421 48:38.80
2 Stanley Buncher 30 20 TOC 462 50:53.85
3 Austin Brizgys 32 47 TOC 78 53:53.60
4 Justin Hollenback 30 48 TEME 263 54:22.55
5 Jason McAlees 32 52 PSM 226 54:39.90
6 Michael Sharf 30 54 TOC 386 55:16.20
7 Aaron Righos 34 56 UC38 50 55:28.00
8 Adam Carlson 33 92 TEME 52 59:38.85
9 Jimmy Song 33 93 MEMO 244 59:53.55
10 Bill Kaperak 31 106 PSM 91 1:01:20.25
11 Jared Goble 31 138 SRM 223 1:05:16.10
12 Grayson Tynes 31 145 DAM 196 1:05:44.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3539 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Eve Maidenberg 39 40 MAM 188 53:29.70
2 Michelle Rowe 39 75 TVM 390 58:27.00
3 Kristen Podolak 36 77 CALM 300 58:34.60
4 Sarah Groskopf 35 82 TVM 454 58:55.35
5 Amy Sitzmann 36 83 TVM 68 58:55.65
6 Tia Shimada 37 115 TEME 481 1:02:09.00
7 Veronica Flanagan 39 135 CRUZ 497 1:04:46.90
8 Mel Belluomini 38 146 DAM 377 1:05:49.00
9 Anne Schonauer 39 219 TEME 74 1:17:58.65
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3539 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Matthew Roper 35 13 DAM 373 49:32.05
2 Craig Robinson 37 43 GOOG 130 53:47.60
3 Erik Johnson 37 64 TEME 182 56:37.45
4 Brian Bolz 39 90 DAM 96 59:13.85
5 Markus Daene 37 91 TVM 364 59:14.40
6 Brian Sosnowchik 36 96 SRM 100 1:00:17.45
7 Kevin Toumajian 39 97 UC38 292 1:00:22.95
8 Paul Kidwell 38 108 TEME 584 1:01:29.85
9 Ellison Wada 36 147 UC38 176 1:05:58.10
10 Kevin Waterson 37 190 DAM 293 1:12:03.40
11 Trenton Diehl 37 201 LODI 493 1:14:41.55
12 Mark Newton 36 224 WCM 361 1:19:11.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4044 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Eilish Byrne 44 67 MVM 537 57:09.00
2 Cyane Anaya 44 76 TEME 134 58:31.50
3 Beccah Rothschild 42 81 MAM 84 58:48.40
4 Aine Coil 41 113 DAC 56 1:02:04.65
5 Danielle Lipski 40 124 ASCP 139 1:02:58.50
6 Kimberly Ringwood 41 236 TEME 297 1:20:25.25
7 Mary Sackett 40 261 NUTS 368 1:27:26.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4044 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Trevor Gillis 40 1 LAMV 494 43:49.90
2 Tim Cutler 40 51 DAM 485 54:33.15
3 Casey Cheung 42 74 TSUN 107 58:24.70
4 Don Low 44 78 NVM 162 58:39.35
5 Deacon Shoenberger 42 89 TAM 153 59:11.05
6 Michael Kellenback 40 112 TEME 383 1:01:46.80
7 Dave Griffith 43 120 ALB 141 1:02:32.70
8 Preston Morgan 43 149 DAM 420 1:06:08.50
9 Scott Pfeifer 43 193 DAM 585 1:12:43.00
10 Jae Hyuk Yang 41 197 DAM 214 1:13:33.80
11 Chris Heisterkamp 40 237 TSUN 114 1:20:31.80
12 Phil Stacy 44 266 DAM 418 1:30:46.30
13 Darius Wiles 43 268 UC18 140 1:41:03.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4549 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Cynthia Hertzer 47 35 CRUZ 136 52:57.60
2 Janice Curtin 48 37 EDHS 222 53:16.70
3 Juliet Cox 48 41 MAM 262 53:32.80
4 Kendra Hodder 45 86 OAM 285 58:58.60
5 Marta Bechhoefer 48 107 CRUZ 365 1:01:23.30
6 Lisa Goldman 48 123 BAC 334 1:02:53.10
7 Marissa Harnett 49 130 OAM 356 1:03:43.60
8 Karen Charney 47 139 DAM 267 1:05:17.55
9 Lisa Bertain 45 151 DAC 329 1:06:11.75
10 Patti Philpott 45 158 TCAM 407 1:06:47.65
11 Michele Ignoffo 46 162 CRUZ 388 1:07:54.10
12 Kimberly Jorgensen 48 175 SAC 296 1:09:33.60
13 Marie Lyons 48 185 MTRC 353 1:10:58.25
14 Karen Bauer 47 202 RAMS 266 1:14:47.30
15 Linea Ross 48 204 WCM 327 1:15:41.50
16 Akiko Lewis 45 212 SRVM 518 1:17:13.10
17 Deborah Bevilacqua 47 242 MEMO 154 1:21:33.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4549 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kurt Oeler 49 9 TOC 303 49:03.25
2 Chris Bond 49 11 WCM 112 49:07.85
3 Matt Harrington 45 25 USF 370 51:54.05
4 Ernie Hoftyzer 46 27 DAM 187 52:08.05
5 Perry Klebahn 49 32 TOC 414 52:46.90
6 Adam Santner 45 57 TEME 54 55:32.75
7 Rob Westergaard 47 59 DAM 438 55:40.80
8 James Lasswell 47 127 DAM 588 1:03:09.10
9 Paul Carter 47 144 WCM 567 1:05:41.40
10 Jeffrey Foster 49 153 MEMO 235 1:06:25.75
11 Wolfgang Dueregger 49 154 STAN 583 1:06:31.80
12 Tony Martin 45 159 DAM 521 1:06:48.25
13 Clarke Bugbee 49 169 NUTS 123 1:08:45.75
14 Bill Byrne 48 181 DAM 90 1:10:10.65
15 Jason Prodoehl 45 194 TSUN 227 1:13:13.95
16 Verne Ball 46 195 ASCP 496 1:13:17.50
17 Jason Bundy 45 267 DAM 224 1:35:25.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5054 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Susan Preston 54 5 STAN 586 46:43.30
2 Kimberly Elsbach 53 17 DAM 295 50:35.75
3 Lisa Ward 52 29 WCM 538 52:19.30
4 Laureen Welting 50 30 TOC 311 52:31.95
5 Cornelia Bleul-Gohlke 50 39 CALM 128 53:28.75
6 Lynn Jolly 50 46 TOC 341 53:52.05
7 Janet Renner 54 66 MELO 221 57:05.00
8 Suzanne Zebedee 54 69 MELO 476 57:45.20
9 Ali Hall 54 70 SNM 60 57:49.50
10 Elizabeth Tiedemann 53 71 ARM 173 57:57.40
11 Nell Mitchell 52 80 VIMS 403 58:45.05
12 Jayne Riley 52 85 SRVM 230 58:57.70
13 Laurie Lewis 54 95 BAY 313 59:57.75
14 Danielle Boone 50 102 WCM 539 1:00:56.75
15 Rebecca Perry 51 119 MAM 429 1:02:28.10
16 Beth Laskey 50 161 RAMS 87 1:07:32.85
17 Christine Oliver 53 168 TCAM 116 1:08:38.65
18 Jennifer Phalen 51 180 DAM 239 1:10:08.30
19 Joanneke Verschuur 50 213 MAM 246 1:17:20.80
20 Becky Mose 50 215 SRVM 85 1:17:39.70
21 Susan Mencarini 52 222 UC38 473 1:18:33.45
22 Claudia Hermann 54 223 NUTS 124 1:18:57.45
23 Denise Platts 50 226 SRVM 155 1:19:13.35
24 Christine Roloff 52 245 UC38 117 1:23:15.00
25 Gail Harder 51 246 DAM 191 1:23:20.00
26 Karen Salatti 53 256 RAMS 270 1:25:19.20
27 Jacqueline Nejaime 54 258 YPAC 212 1:27:01.30
28 Lisa Gouveia 54 260 SHMS 335 1:27:08.75
29 Nan Wu 51 263 553 1:28:27.70
30 Jennifer Eisley 51 265 SMAC 237 1:29:41.90
31 Monika Roschlaub 51 269 VACA 397 1:50:05.10
32 Leah Carroll 54 270 ALB 315 1:50:34.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5054 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 David Brancamp 54 16 UC38 144 50:07.25
2 Tom Nootbaar 52 26 WCM 491 51:55.70
3 Bill Mc Cracken 54 28 TVM 92 52:12.15
4 Jon Boone 52 33 WCM 532 52:49.00
5 Dave Matthews 52 49 WCM 142 54:31.35
6 Ron Johnson 51 58 WCM 447 55:36.65
7 Kevin Keating 53 73 SMAC 291 58:10.90
8 Mark Woollgar 54 79 AHMS 363 58:43.25
9 Todd Narter 52 98 TEME 489 1:00:33.75
10 David Rich 52 111 TOC 148 1:01:43.10
11 Glen Osborne 52 121 SRM 528 1:02:48.15
12 Joe Marenda 50 167 TOC 250 1:08:38.35
13 Richard Bu Buc 54 172 SRVM 433 1:09:27.30
14 Henry Marsden 54 183 DAC 205 1:10:26.35
15 Gregg Recanzone 54 188 DAM 200 1:11:46.05
16 Kenneth Laws 54 191 MMSW 289 1:12:05.75
17 Marcos Gaglianone 54 199 UC38 347 1:14:17.65
18 David Nosrati 54 221 DC 146 1:18:27.75
19 Todd McIntyre 50 233 DAM 488 1:19:56.00
20 Richard Haymes 51 234 WCM 432 1:19:56.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5559 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Marguerite Meyer 57 45 TOC 581 53:49.55
2 Jessie Hickel 57 137 BWAQ 242 1:05:01.90
3 Mary Rogers 58 171 UC38 367 1:09:26.05
4 Susan Haufler 58 173 MEMO 472 1:09:28.50
5 Kathy Striebel 57 174 CALM 280 1:09:29.05
6 Susan Bergmann 56 177 TEME 471 1:09:52.15
7 Susan Aitkens 56 216 DAC 469 1:17:42.05
8 Kristine Buckley 56 217 SMM 301 1:17:44.90
9 Lisa Fischer 55 220 DAM 332 1:18:13.80
10 Cathy Harrington 59 229 SERC 109 1:19:36.20
11 Jennifer B Henry 56 255 RAMS 240 1:25:19.20
12 Terry Nerelli 57 272 UC38 479 2:30:58.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5559 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Robert Placak 57 6 RCP 444 47:20.10
2 Mike Carr 55 18 SRM 391 50:37.25
3 Mark Hanley 55 31 NBA 360 52:32.90
4 Mark Frazier 57 44 VACA 359 53:48.90
5 Peter Oliver 58 61 TCAM 416 56:22.85
6 David Stewart 57 62 VACA 151 56:28.05
7 David Woodruff 59 110 DAM 152 1:01:37.40
8 Eric Nedervold 55 117 MVM 180 1:02:23.75
9 Scott Adams 58 132 CALM 455 1:03:59.05
10 Mark Schwartz 57 133 DAM 362 1:04:15.30
11 Eric Hektner 58 160 TVM 179 1:07:12.00
12 James Nageotte 55 164 ALB 215 1:08:20.75
13 Brian Deller 55 179 SMAC 97 1:10:05.65
14 John Ortman 55 184 UC38 254 1:10:31.55
15 Wayne Schultz 57 187 HUMM 503 1:11:36.15
16 Raymond McKendall 56 198 UC08 427 1:13:46.95
17 Peter Tsugawa 58 200 MEMO 417 1:14:30.50
18 Bart Hess 55 205 MAM 82 1:15:56.30
19 Joel Larsen 59 228 DAM 251 1:19:30.20
20 Frank Tuteur 58 240 SRM 555 1:21:20.05
21 Kyle Hubbard 58 254 UC38 305 1:24:52.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6064 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Laura Val 64 12 TAM 310 49:30.40
2 Lindabeth Schmucker 60 87 DAM 325 59:04.80
3 Phyllis Quinn 60 99 TOC 419 1:00:37.40
4 Judy Eisenman 62 122 TAM 260 1:02:50.95
5 Susie Powell 63 165 NUTS 475 1:08:24.10
6 Mary Piel 60 186 NUTS 366 1:11:05.30
7 Jamie Anderson 60 209 DAM 509 1:16:36.35
8 Lee Ann Bailey 61 227 DAM 318 1:19:22.30
9 B Pitts 61 248 UC38 522 1:23:35.90
10 Cindy Prosterman 62 262 YPAC 122 1:27:58.70
11 Marianne Hallet 61 264 DAM 352 1:29:06.85
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6064 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Mike McCaffery 62 10 TOC 392 49:05.60
2 Sandy Mac Donald 60 14 SMST 450 49:33.55
3 Ron Emhoff 61 55 TVM 446 55:20.80
4 Don Foreaker 64 63 SRM 161 56:31.70
5 David Carter 61 65 UC38 145 56:43.20
6 Matt Oneil 61 94 CRUZ 372 59:54.45
7 Stephen Small 63 126 EBAT 463 1:03:08.65
8 Jeffrey Citron 61 134 YCMS 234 1:04:21.40
9 Don Tatzin 64 157 OAK 163 1:06:44.20
10 John Yoder 61 163 DAM 256 1:08:15.05
11 Michael Dalton 61 176 TEME 382 1:09:43.55
12 Rico Dell'osso 60 189 AAM 436 1:12:00.50
13 Curtis Finley 62 206 DAM 133 1:16:00.60
14 Paul Stock 63 210 EDHS 412 1:16:44.45
15 Greg Jacobus 64 214 TCAM 198 1:17:27.75
16 Kenneth Lalanne 62 218 UC38 288 1:17:49.90
17 Will Davis 64 232 DAM 513 1:19:50.50
18 Sanford Shapiro 64 241 UC38 451 1:21:23.30
19 Leon Kief 63 243 SMM 319 1:21:46.00
20 Kenneth Marti 64 244 RAMS 290 1:21:52.05
21 Michael Webb 62 253 DAM 551 1:24:48.30
22 Daniel Dell'osso 63 257 AAM 137 1:25:33.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6569 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Marianne Brems 67 125 MELO 351 1:03:03.60
2 Jane Lee 66 131 NSMS 218 1:03:53.45
3 Linda Shoenberger 68 182 TAM 323 1:10:12.70
4 Diane Davis 65 225 DAM 512 1:19:13.30
5 Linda Williams 69 247 CALM 324 1:23:30.85
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6569 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Joel Wilson 67 15 CRUZ 252 50:06.20
2 Bob Upshaw 66 100 WCM 94 1:00:44.70
3 Jack Mills 69 129 DAM 589 1:03:33.55
4 John Schwaner 66 140 SAC 255 1:05:22.50
5 Chuck Kight 68 152 UC38 120 1:06:19.05
6 Lee McCollum 67 192 T-26 317 1:12:30.80
7 Elliot Rockler 65 196 ANCM 175 1:13:18.95
8 Robert Gils 68 235 UC38 442 1:20:07.05
9 Ron Scrivani 67 239 UC38 448 1:20:51.95
10 William Hogan 66 249 UC38 505 1:23:57.75
11 Jack Strunk 67 251 SRVM 209 1:24:37.55
12 Charlie Klipp 65 252 SRM 111 1:24:44.85
13 Irving Maxwell 66 271 MEMO 208 2:25:42.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7074 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kate Coleman 73 250 USF 274 1:24:15.60
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7074 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Richard Burns 72 104 TAM 431 1:01:05.20
2 John Selmer 71 166 NSMS 566 1:08:34.45
3 Thomas McCarty 70 203 TOC 480 1:14:58.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7579 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Ralph Brott 76 156 BAY 425 1:06:43.00
2 Barry Fasbender 78 207 SMM 81 1:16:15.10
3 Ed Lane 77 231 WCM 168 1:19:43.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL MASTERS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Mari Wunschel 30 USF 350 37:50.80
2 Emily Cocks 39 UC38 178 48:29.50
3 Kim Larson 52 CALM 294 1:02:43.20
4 Sarah Gott 45 SHMS 453 1:04:53.50
5 Rebecca Cannata Kuhn 40 UC38 428 1:12:17.90
6 Carrie Heusner 38 NBA 106 1:17:55.60
7 Denise Berro 56 UC38 511 1:21:45.30
8 Florence Bonvin 32 ALB 189 1:23:44.00
9 Mona Newcomb 51 LTST 394 1:32:22.25
10 Jody Galvin 36 WCM 248 1:46:41.35
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL MASTERS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Ricardo Urbina 37 TOC 430 42:15.85
2 David Penneys 33 UCLA 147 45:47.30
3 Henry Lyons 47 UC38 204 1:07:44.00
4 Kenneth Clews 55 BAY 287 1:07:51.10
5 Jay Bedsworth 51 TOC 228 1:08:36.70
6 Jeff Klingner 37 GOOG 232 1:10:01.30
7 Joseph Condon 57 WCM 257 1:26:18.00
8 Brian Newcomb 47 LTST 99 1:33:32.20