SurfTech Jay Race
Capitola Beach, Santa Cruz, CA
6/18/2016

SurfTech Jay Race


********** Girls 2MI GROMProne CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 48 289 Tenaya Winter F 11 1:00:15
2 56 335 Belen MacMurray F 5 1:01:46
SurfTech Jay Race


********** Girls 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 69 198 Eva Gomez F 11 Santa Cruz CA 1:05:22
2 80 238 Lily Pederson F 10 Santa Cruz CA 1:08:46
3 95 156 Sae Ackerstein F 11 Santa Cruz CA 1:13:27
4 103 179 Eva Claussen F 12 La Selva Beach CA 1:15:07
SurfTech Jay Race


********** Female Junior 2MI JR12'6PRONE CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 1 287 Kailyn Winter F 13 45:08
2 27 306 Madi McBride F 13 52:59
3 58 292 Torie Aguilera F 13 1:02:22
SurfTech Jay Race


********** Female Junior 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 66 228 Ally Menna F 17 Santa Cruz CA 1:04:30
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI Stock Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 4 225 Ella Mazurek F 12 Aptos CA 47:15
2 19 262 Hilary Walecka F 26 Santa Cruz CA 51:00
3 26 280 Annie Nigh F 15 52:41
4 30 151 Anne Barnitt F 41 Redwood City CA 54:10
5 33 320 Celine Germain F 43 55:29
6 53 267 Maria Bonuccelli F 40 1:01:25
7 83 153 Linnea Brooks F 11 Soquel CA 1:10:00
8 111 162 Abbie Beek F 18 Santa Cruz CA 1:20:04
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI 12'6 SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 22 175 Zoe Carter F 13 Tahoe Vista CA 51:35
2 37 232 Liz Newkirk F 44 Mendocino CA 56:36
3 40 177 Kim Charlesworth F 46 San Rafael CA 57:27
4 41 273 Kathy Poues F 56 58:02
5 45 318 Chris Latham F 45 58:26
6 51 235 Sharon Paley F 59 Los Gatos CA 1:01:18
7 55 207 Michelle Hernandez F 39 Santa Cruz CA 1:01:41
8 63 208 Mireille Horton F 47 Soquel CA 1:03:44
9 68 169 Claudia Breuer F 42 San Rafael CA 1:05:18
10 73 247 Jess Rossman F 38 San Jose CA 1:07:14
11 84 249 Jenny Scala F 38 Aptos CA 1:10:05
12 90 193 Renee Flask F 51 Diamond Springs CA 1:11:08
13 93 300 Michelle Craig F 43 1:12:23
14 96 221 Sheena Logothetti F 43 Santa Cruz CA 1:13:30
15 97 257 Lisa Tripp F 53 Soquel CA 1:13:32
16 101 213 Laura Kemble F 14 Ventura CA 1:14:50
17 102 159 Judy Alinsangan F 56 Los Gatos CA 1:14:51
18 113 191 Rhonda Ferguson F 56 Aptos CA 1:21:22
19 114 233 Jenny O'Brien F 39 Aptos CA 1:22:44
20 118 204 Traci Hart F 49 Santa Cruz CA 1:26:46
21 119 259 Kate Vare F 10 Belvedere CA 1:27:52
22 123 199 Kim Gomez F 37 Santa Cruz CA 1:33:13
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI Longboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 115 334 Carol Boland F 34 1:24:26
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI 14' Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 92 170 Avery Bryson F 14 Scotts Valley CA 1:11:38
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI 14' SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 61 182 Maya Colehower F 14 Capitola CA 1:03:35
2 64 195 Lisa Gable F 56 Fullerton CA 1:03:56
3 87 173 Kate Carpenter F 57 Danville CA 1:10:51
SurfTech Jay Race


********** Female 2MI SUP Surfboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 57 224 Lydia Marcoon F 47 Dublin CA 1:01:49
2 88 255 Jacy Tooker F 14 Auburn CA 1:10:53
3 122 200 Sofia Gomez F 9 Santa Cruz CA 1:33:00
SurfTech Jay Race


********** Boys 2MI GROMProne CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 52 276 Kelton Stevens M 11 1:01:21
SurfTech Jay Race


********** Boys 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 76 253 Jonah Susskind M 10 Santa Cruz CA 1:07:39
SurfTech Jay Race


********** Boys 2MI GROMSUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 10 155 Bodie Von Allmen M 9 Lake Oswego OR 48:17
SurfTech Jay Race


********** Male Junior 2MI JR12'6PRONE CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 25 291 Aaron Aguilera M 15 52:38
2 74 268 Kieran O'Leary M 15 1:07:19
3 112 269 Julian O'Leary M 13 1:21:21
SurfTech Jay Race


********** Male Junior 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 3 227 Aj Menna M 13 Santa Cruz CA 46:38
2 44 168 Bo Breed M 14 Capitola CA 58:10
3 75 237 Kyle Pederson M 13 Santa Cruz CA 1:07:27
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI Stock Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 17 265 Brian Carlson M 33 49:25
2 20 187 James Downing M 56 Aptos CA 51:02
3 38 180 Sawyer Claussen M 13 La Selva Beach CA 56:46
4 54 274 Rob Morse M 54 1:01:30
5 60 8 Josh Banfield M 54 Fairfield CA 1:03:01
6 62 181 Andy Colehower M 48 Capitola CA 1:03:36
7 86 313 Jimmy Baird M 49 1:10:44
8 91 171 Nick Bryson M 42 Scotts Valley CA 1:11:36
9 104 214 Reid Kemble M 11 Ventura CA 1:15:52
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI 12'6 SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 2 154 Zeke Rose M 12 San Clemente CA 45:35
2 5 296 Chris Hollingsworth M 43 47:15
3 8 186 Robert Demarco M 49 Salinas CA 47:48
4 13 210 Matt Hyde M 54 Santa Cruz CA 48:49
5 23 241 Zenin Quinn M 10 Homewood CA 51:47
6 34 307 Ernie Brassard M 70 55:54
7 35 135 Jason Tobiska M 36 Hollister CA 56:14
8 39 196 Jeff Giannone M 58 San Francisco CA 57:26
9 49 217 Rich Larson M 65 Santa Cruz CA 1:00:49
10 50 226 Max McKee M 12 Mendocino CA 1:01:15
11 65 219 Kazik Lewandowski M 17 Auburn CA 1:04:17
12 70 229 John Mogyorodi M 45 Pleasanton CA 1:05:32
13 72 197 Michael Glosny M 39 Aptos CA 1:06:21
14 79 185 John Delacruz M 48 Ben Lomond CA 1:08:19
15 89 205 Michael Heinecke M 40 Santa Cruz CA 1:11:03
16 94 164 Jake Benford M 50 Aptos CA 1:13:09
17 99 209 Sean Horton M 46 Soquel CA 1:13:50
18 106 188 Dylan Drottar M 10 Soquel CA 1:17:57
19 117 203 David Hart M 52 Santa Cruz CA 1:26:44
20 120 258 Henry Vare M 7 Belvedere CA 1:28:31
21 124 220 Kelby Lewandowski M 13 Auburn CA 1:33:20
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI Longboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 81 218 Bill Leblanc M 48 Santa Cruz CA 1:08:51
2 109 215 Jeff Kimes M 50 Santa Cruz CA 1:18:38
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI 14' Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 6 316 Zach Shull M 24 47:24
2 7 194 Patrick Fullan M 67 Santa Cruz CA 47:38
3 24 212 Kevin Kahler M 45 Santa Cruz CA 51:48
4 31 178 Phil Chowaniec M 27 Santa Cruz CA 55:07
5 42 250 Phil Segal M 70 Tahoe City CA 58:04
6 77 254 Marc Susskind M 50 Santa Cruz CA 1:07:54
7 105 201 Brad Handzel M 67 Aptos CA 1:16:49
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI 14' SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 9 248 Scott Ruble M 46 Santa Cruz CA 48:01
2 11 261 Corey Von Allmen M 44 Lake Oswego OR 48:21
3 16 206 Alfredo Hernandez M 42 Santa Cruz CA 49:24
4 18 230 Leo Montero M 50 Castro Valley CA 50:48
5 21 7 Scott Amos M 41 Scott's Valley CA 51:06
6 28 242 Doug Reed M 47 Pacifica CA 53:48
7 36 211 John Jefferies M 51 Santa Cruz CA 56:22
8 43 160 Patrick Alteri M 33 Sacramento CA 58:08
9 78 167 Jack Bradley M 17 Hatfield PA 1:08:13
10 82 231 Tony Montero M 69 Encino CA 1:09:22
11 98 152 Reef Bennett M 10 Santa Cruz CA 1:13:47
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI SUP Surfboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 14 183 Gael Decleve M 48 Santa Cruz CA 48:58
2 15 157 Christopher Adair M 42 Patterson CA 49:00
3 29 256 Jeff Tooker M 47 Auburn CA 53:54
4 47 311 Joseph Muin M 50 59:06
5 59 223 Andrew Magsumbol M 34 Mountain View CA 1:02:42
6 67 236 Chris Pascual M 33 San Jose CA 1:04:34
7 71 216 Steven Krull M 64 Capitola CA 1:06:06
8 85 158 Craig Adams M 48 Redwood City CA 1:10:26
9 100 165 Mike Bennett M 45 Santa Cruz CA 1:14:09
10 107 189 Steve Drottar M 51 Soquel CA 1:17:57
11 110 163 Joe Beek M 56 Santa Cruz CA 1:20:03
12 116 202 Charles Hansen M 68 Merced CA 1:25:11
13 121 260 Michael Vare M 48 Belvedere CA 1:28:31
SurfTech Jay Race


********** Male 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 32 309 James Pike M 30 55:11