Ta-hoeNalu
Kings Beach, Lake Tahoe, CA
08/13/2016
********** INDIVIDUAL AGE-GROUP RESULTS 10 MILE **********

Ta-hoeNalu


********** SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 29 113 Delila Quinn F 12 2:01:31.85
2 30 51 Jen Fuller F 53 2:01:39.20
3 36 116 Sage Quinn F 15 2:05:43.90
4 41 58 Donna Gilio F 54 2:11:13.25
5 44 117 Wendy Quinn F 50 2:13:21.20
6 49 80 Madeleine King F 55 2:17:35.95
7 50 157 Janet Walp F 61 2:17:52.70
8 62 172 Ehiku Rademacher F 32 2:26:13.60
9 68 98 Gretchen Meier Jurica F 45 2:35:02.65
10 69 25 Anna Carroll F 56 2:35:04.50
11 71 125 Patty Robbins F 61 2:35:53.55
12 74 124 Joanna Reuland F 29 2:50:17.65
Ta-hoeNalu


********** SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 26 28 Trent Carter M 14 1:56:51.45
2 35 111 Jay Prigge M 49 2:05:42.75
3 37 136 Michael Smith M 49 2:06:08.65
4 53 182 Dave Duncker-Brown M 36 2:18:59.80
5 54 158 Bruce Walters M 56 2:20:05.85
6 55 14 Liam Blaney M 48 2:20:32.30
7 56 44 Robert Demarco M 49 2:21:53.95
8 57 24 Ed Caballero M 42 2:22:13.55
9 59 190 Cooper Honeywell M 13 2:22:51.85
10 61 108 Michael Oliver M 59 2:26:11.50
11 67 181 Brian Mendes M 28 2:34:03.60
12 70 82 Andre Kuperus M 52 2:35:25.85
13 72 161 Paul Zarubin M 62 2:38:00.70
Ta-hoeNalu


********** SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 39 76 Alyssa Joy F 47 2:09:35.45
2 46 49 Natalia Fon F 54 2:14:14.15
3 65 137 Mary Spicer F 50 2:33:32.25
Ta-hoeNalu


********** SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 6 188 Chase Kosterlitz M 30 1:40:51.75
2 8 52 Ryan Funk M 16 1:41:51.30
3 14 171 Ingo Rademacher M 45 1:50:13.55
4 15 13 Bojan Bernard M 54 1:50:23.75
5 17 103 Pat Myers M 44 1:51:02.05
6 19 174 Jeff Pearson M 45 1:52:55.40
7 20 96 Grant McFadyen M 47 1:53:28.50
8 23 162 Pablo Bori M 40 1:54:55.85
9 24 72 Ej Johnson M 53 1:55:48.85
10 25 152 Lucas Tracy M 39 1:56:15.45
11 28 54 Pete Gauvin M 47 1:59:16.80
12 31 9 Marc Andrews M 46 2:03:50.45
13 32 6 Daniel Alvarez M 44 2:04:33.45
14 34 177 John Allen M 55 2:05:28.35
15 40 42 Carl Davis M 39 2:10:15.10
16 43 34 Burleigh Cooper M 41 2:12:29.75
17 45 160 Ashton Williamson M 54 2:13:44.10
18 47 32 Deven Clemens M 45 2:16:08.55
19 48 153 Kris Vardas M 48 2:17:09.35
20 51 176 Douglas Stoup M 52 2:18:17.80
21 52 73 Guy Johnson M 53 2:18:26.20
22 58 56 Juerg Geser M 46 2:22:51.50
23 60 68 David Hook M 55 2:23:58.85
24 63 3 Peter Alexandre M 65 2:27:36.80
25 64 164 Gary Leong M 69 2:29:21.45
26 66 45 Greg Dempster M 41 2:33:32.60
27 73 102 Rodrigo Mujica M 53 2:38:29.45
Ta-hoeNalu


********** UNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 11 27 Rand Carter M 52 1:43:02.60
2 18 163 Dax Willard M 38 1:51:33.95
3 21 114 Joe Quinn M 51 1:53:45.15
4 42 122 Steve Rawiszer M 54 2:11:19.15
Ta-hoeNalu


********** GIRLS-9-12-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 29 113 Delila Quinn F 12 2:01:31.85
Ta-hoeNalu


********** WOMEN-JUNIORSUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 36 116 Sage Quinn F 15 2:05:43.90
Ta-hoeNalu


********** MEN-JUNIORSUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 26 28 Trent Carter M 14 1:56:51.45
2 59 190 Cooper Honeywell M 13 2:22:51.85
Ta-hoeNalu


********** WOMEN18-29-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 74 124 Joanna Reuland F 29 2:50:17.65
Ta-hoeNalu


********** MEN18-29-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 67 181 Brian Mendes M 28 2:34:03.60
Ta-hoeNalu


********** WOMEN30-49-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 62 172 Ehiku Rademacher F 32 2:26:13.60
2 68 98 Gretchen Meier Jurica F 45 2:35:02.65
Ta-hoeNalu


********** MEN30-49-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 35 111 Jay Prigge M 49 2:05:42.75
2 37 136 Michael Smith M 49 2:06:08.65
3 53 182 Dave Duncker-Brown M 36 2:18:59.80
4 55 14 Liam Blaney M 48 2:20:32.30
5 56 44 Robert Demarco M 49 2:21:53.95
6 57 24 Ed Caballero M 42 2:22:13.55
Ta-hoeNalu


********** WOMEN50-59-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 30 51 Jen Fuller F 53 2:01:39.20
2 41 58 Donna Gilio F 54 2:11:13.25
3 44 117 Wendy Quinn F 50 2:13:21.20
4 49 80 Madeleine King F 55 2:17:35.95
5 69 25 Anna Carroll F 56 2:35:04.50
Ta-hoeNalu


********** MEN50-59-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 54 158 Bruce Walters M 56 2:20:05.85
2 61 108 Michael Oliver M 59 2:26:11.50
3 70 82 Andre Kuperus M 52 2:35:25.85
Ta-hoeNalu


********** WOMEN60-69-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 50 157 Janet Walp F 61 2:17:52.70
2 71 125 Patty Robbins F 61 2:35:53.55
Ta-hoeNalu


********** MEN60-69-SUP12'6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 72 161 Paul Zarubin M 62 2:38:00.70
Ta-hoeNalu


********** MEN-JUNIORSUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 8 52 Ryan Funk M 16 1:41:51.30
Ta-hoeNalu


********** WOMEN30-49-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 39 76 Alyssa Joy F 47 2:09:35.45
Ta-hoeNalu


********** MEN30-49-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 6 188 Chase Kosterlitz M 30 1:40:51.75
2 14 171 Ingo Rademacher M 45 1:50:13.55
3 17 103 Pat Myers M 44 1:51:02.05
4 19 174 Jeff Pearson M 45 1:52:55.40
5 20 96 Grant McFadyen M 47 1:53:28.50
6 23 162 Pablo Bori M 40 1:54:55.85
7 25 152 Lucas Tracy M 39 1:56:15.45
8 28 54 Pete Gauvin M 47 1:59:16.80
9 31 9 Marc Andrews M 46 2:03:50.45
10 32 6 Daniel Alvarez M 44 2:04:33.45
11 40 42 Carl Davis M 39 2:10:15.10
12 43 34 Burleigh Cooper M 41 2:12:29.75
13 47 32 Deven Clemens M 45 2:16:08.55
14 48 153 Kris Vardas M 48 2:17:09.35
15 58 56 Juerg Geser M 46 2:22:51.50
16 66 45 Greg Dempster M 41 2:33:32.60
Ta-hoeNalu


********** WOMEN50-59-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 46 49 Natalia Fon F 54 2:14:14.15
2 65 137 Mary Spicer F 50 2:33:32.25
Ta-hoeNalu


********** MEN50-59-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 15 13 Bojan Bernard M 54 1:50:23.75
2 24 72 Ej Johnson M 53 1:55:48.85
3 34 177 John Allen M 55 2:05:28.35
4 45 160 Ashton Williamson M 54 2:13:44.10
5 51 176 Douglas Stoup M 52 2:18:17.80
6 52 73 Guy Johnson M 53 2:18:26.20
7 60 68 David Hook M 55 2:23:58.85
8 73 102 Rodrigo Mujica M 53 2:38:29.45
Ta-hoeNalu


********** MEN60-69-SUP14' CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 63 3 Peter Alexandre M 65 2:27:36.80
2 64 164 Gary Leong M 69 2:29:21.45
Ta-hoeNalu


********** MEN30-39-UNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 18 163 Dax Willard M 38 1:51:33.95
Ta-hoeNalu


********** MEN50-59-UNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 11 27 Rand Carter M 52 1:43:02.60
2 21 114 Joe Quinn M 51 1:53:45.15
3 42 122 Steve Rawiszer M 54 2:11:19.15
Ta-hoeNalu


********** MEN-PRONEUNLIMITED CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 16 184 Patrick Shaughnessy M 25 1:50:25.85
Ta-hoeNalu


********** MEN-SURFSKI CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 22 37 Mark Craig M 49 1:54:45.75
Ta-hoeNalu


********** WOMEN-OC-1 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 27 87 Carol Lyda F 66 1:57:00.40
2 33 53 Helen Gallagher F 56 2:05:00.20
Ta-hoeNalu


********** MEN-OC-1 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 1 168 Jay Wild M 36 1:34:02.35
2 3 33 Rand Colwell M 55 1:40:23.95
3 9 109 Paul Laudenschlager M 60 1:42:42.20
4 10 79 Jeff Kay M 36 1:42:51.30
5 13 129 Dylan Ryan M 19 1:46:15.15
Ta-hoeNalu


********** WOMEN-OC-2 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 4 63 Jessie Heminway F 53 1:40:29.70
Ta-hoeNalu


********** MEN-OC-2 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 5 8 Fred Andersen M 64 1:40:32.70
2 12 143 Sam Lucas Steph Campi M 43 1:44:09.15
Ta-hoeNalu


********** OC-6 CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 2 40 Sharon Cross F 65 1:38:22.00
Ta-hoeNalu


********** TRANDUM CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age Time
1 7 178 Luke Allen M 15 1:41:28.85
2 38 165 Estonia Bori Trip Boyer M 12 2:06:37.25